Samoyed Cinsi Köpek Özellikleri

01-09-2019 08:31:50

Samoyed Cinsi Köpek Özellikleri

Samoyed Cinsi Köpek

Dik kulaklı köpek cinsleri arasındadır. Uzun bir kuyruğa ve bolca tüye sahiptirler.
Bunun sebebi soğuk iklim ırkı köpek olmasıdır. 10-12 sene hayatları bulunmaktadır. Bu ırk adını kuzey Sibirya’da yaşamını devam ettiren Samoyed’lerden almaktadır. Samoyed’ler Ural Dağlarinin berisinde yaşam sürdüren bir halktır. Samoyed’lerin dili Türkçe’ye benzediği söylenmektedir. Kızak köpekleridir.

Samoyed cinsi köpekler yalnızca 1 insanı sahipleri olarak görürler ama onun dışındaki insanlarla da araları çok iyidir. İyi huylu ve sevgi dolu köpeklerdir. Çok kuvvetli ve hareketlidirler. Oyuncu bir yapıları bulunmaktadır ve uyumlulardır, problem çıkarmazlar. Çocuklarla iyi anlaşırlar ama bu ırk koruma köpekliği katiyen yapamaz. Tüylerinin derli topluluğu ve beyazlığı amacıyla derli toplu banyo yaptırılmasına lüzum yoktur lakin yaz aylarında derli toplu olarak fırçalanmalıdır. Kolay basit yorulmazlar. Samoyed cinsi köpekler sürü bekçiliği ve avcılıkta kullanılmıştır fakat bugünümüzde ya bir arkadaş ya da bekçi köpeğidirler.
Sert bir köpek değildir, kavgadan hoşlanmaz ama kavgadan da kaçmaz. İyi huylarının yanı sıra tek eksikliği çok çok havlamasıdır. Tek başına uzun bir vakit süresince bırakıldığı vakit eşyalara zarar verebilir.
Diğer hayvanlar ile arası iyidir. Samoyedlerin çok zor eğitilmesi eksi özelliklerinden bir tanesidir lakin çok sadık bir köpek ırkıdır.

Samoyed cinsi köpekler sıksık hareket durumunda oldukları için bahçede bakılması gereklidir.Sıcak iklimlere uyumlu değildir ve her gün egzersiz şarttır. Samoyedler mevsimlere göre tüy dökümü yaparlar ve bu yüzden tüylerini sıksık taramak gerekir. 15 günde bir kuru şampuan ile taranmalıdır. Fiziksel yapısı erkeklerde ve dişilerde farklılık gösterir.


140 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç