Samoyed Cinsi Köpek Özellikleri

01-09-2019 08:31:50

Samoyed Cinsi Köpek Özellikleri

Samoyed Cinsi Köpek

Dik kulaklı köpek cinsleri arasındadır. Uzun bir kuyruğa ve bolca tüye sahiptirler.
Bunun sebebi soğuk iklim ırkı köpek olmasıdır. 10-12 sene hayatları bulunmaktadır. Bu ırk adını kuzey Sibirya’da yaşamını devam ettiren Samoyed’lerden almaktadır. Samoyed’ler Ural Dağlarinin berisinde yaşam sürdüren bir halktır. Samoyed’lerin dili Türkçe’ye benzediği söylenmektedir. Kızak köpekleridir.

Samoyed cinsi köpekler yalnızca 1 insanı sahipleri olarak görürler ama onun dışındaki insanlarla da araları çok iyidir. İyi huylu ve sevgi dolu köpeklerdir. Çok kuvvetli ve hareketlidirler. Oyuncu bir yapıları bulunmaktadır ve uyumlulardır, problem çıkarmazlar. Çocuklarla iyi anlaşırlar ama bu ırk koruma köpekliği katiyen yapamaz. Tüylerinin derli topluluğu ve beyazlığı amacıyla derli toplu banyo yaptırılmasına lüzum yoktur lakin yaz aylarında derli toplu olarak fırçalanmalıdır. Kolay basit yorulmazlar. Samoyed cinsi köpekler sürü bekçiliği ve avcılıkta kullanılmıştır fakat bugünümüzde ya bir arkadaş ya da bekçi köpeğidirler.
Sert bir köpek değildir, kavgadan hoşlanmaz ama kavgadan da kaçmaz. İyi huylarının yanı sıra tek eksikliği çok çok havlamasıdır. Tek başına uzun bir vakit süresince bırakıldığı vakit eşyalara zarar verebilir.
Diğer hayvanlar ile arası iyidir. Samoyedlerin çok zor eğitilmesi eksi özelliklerinden bir tanesidir lakin çok sadık bir köpek ırkıdır.

Samoyed cinsi köpekler sıksık hareket durumunda oldukları için bahçede bakılması gereklidir.Sıcak iklimlere uyumlu değildir ve her gün egzersiz şarttır. Samoyedler mevsimlere göre tüy dökümü yaparlar ve bu yüzden tüylerini sıksık taramak gerekir. 15 günde bir kuru şampuan ile taranmalıdır. Fiziksel yapısı erkeklerde ve dişilerde farklılık gösterir.


204 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
16 Aylık Eşleşmeye Hazır Safkan French Buldog
0 TL
16 Aylık Eşl
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
Maltese Terrier 3 Aylık Dişi Aşıları Tam Wc Eğitimli
0 TL
Maltese Terr
cocker
0 TL
Cocker
FCİ Evraklı Dişi Pomeranian
0 TL
FCİ Evraklı
Adanadan safkan maltese terrier yavrular
0 TL
Adanadan saf
AYI SURAT POMERANİAN YAVRULARI
0 TL
AYI SURAT PO
Orjinal Pomeranian Dişi Ve Erkek Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Orjinal Maltis Terrier Erkek Ve Dişi
0 TL
Orjinal Malt
sayaç