İngiliz Bulldog Köpeğinin Özellikleri 

01-09-2019 09:54:32

İngiliz Bulldog Köpeğinin Özellikleri 

İngiliz Bulldog Köpeğinin Özellikleri 

İngiliz Bulldog Köpekleri, orta çağlardan beri, boğalarla güreştirildiği için Bulldog ismini almış ve ataları Mastif olan köpeklerdir. İngiltere’de daha ufak bir cinsle çiftleştirilmesi ile İngiliz Bulldog günümüz son durumunu almıştır. Bu kuvvetli, yürekli ve tehdit edici görünümdeki köpek, gerçekten tam bir ev dostu ve neşeli, oyuncu bir hayvandır. Çok dinamik olmayan bu cins, bahçesi olmayan evlerde bile kolaylıkla mutlu olabilir. Esasında tam bir apartman köpeğidir. Çok sıcağı ve soğuğu sevmeyen İngiliz Bulldog, diğer evcil hayvanlara karşı çok hoşgörülü olsa da, diğer köpeklerden pek hoşlanmaz. Kedi, kuş, maymun ve diğer hayvanlarla çok iyi arkadaşlıklar kurabilen bu köpek, diğer bir köpekle ancak birlikte büyütülürse anlaşabilmektedir. Ailenin her ferdine düşkün ve gözetici bir tutum sergilerler.

İngiliz Bulldogun Karakteristik Özellikleri

Sert görüntüsüne rağmen, en kibar ve nazik köpek cinslerinden biri olan İngiliz Bulldog, aynı vakitte itimat edilir ve koruyucudur. Tehlike hissettiği anlarda, çok sert ve yürekli olabilen bu köpek, şayet sevilmez ve yeteri kadar ilgi görmezse, mutlu olamayacak kadar da titiz bir yapıya sahiptir. Özellikle sevecen ve cana yakın olan İngiliz Bulldoglar, ilaveten horlaması ile ün yapmış bir ırktır. Gençlik dönemlerinde oyuncu olsalar da 3-4 yaşlarından sonra tembellik yapıp dinlenmeyi tercih ederler.

İngiliz Bulldogun Fiziksel Özellikleri

Vücuduna göre iri bir baş yapısı olan bu ırk, kuvvetli çenelere ve sağlam, kaslı bir bedene sahiptir. Kafatası geniştir ve yanaklarına kadar uzanır. Burnu basık açık olan ingiliz bulldogun gözleri birbirinden ayrık ve dairedir. Kulakları ufak ve geriye doğru kıvrık görünür. 

Tüyleri kısa ve sık olan bu ırkın tüy rengi kızıl, sarı, ak, kaplan şekilli ve bunların karışımı olmaktadır. 
Kaslı ve kuvvetli bacakları bedenin köşelerinde gibidir ve paytak basar.
Dişilerde ve erkeklerde yükseklik 31-40cm içinde olsa da, erkekler 24-25kg dişiler 22-23kg arasındadır. Hayat süreleri pek çok köpek ırkına göre kısa olan İngiliz Bulldog aşağı yukarı 8 sene yaşar.

İngiliz Bulldog Bakımı

Bakım doğrultusundan son aşama sizi yormayacak bir hayvandır. Kısa olması tüylerinin bakımda da basitlik sağlar. Haftada bir fırçalama bu köpeğe yeterli olacaktır. Yüzünü ıslakolan bir bezle derli toplu olarak silinmesi şarttır.


117 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç