Kafkas Çoban Köpeği Özellikleri ve Eğitimi

01-09-2019 11:32:05

Kafkas Çoban Köpeği Özellikleri ve Eğitimi

Kafkas Çoban Köpek Eğitimi

Kafkas çoban köpek eğitimi köpekler ile doğru diyalog kurulduğunda olabildiğince basit olan bir süreçtir. Kafkas çoban köpek ırklarının KafkAsya’dan geldiği biliniyor.  Göç süreçlerinde gelen kafakas çoban köpeği ırkının Anadolu dolaylarında da bu süreçten sonra yayılmaya başladığı belirtiliyor. Kafkas çoban köpekleri ırkının en sert köpeklerinden biridir. Hem de en mühim özelliklerinden birisi de köpek cinslerinin içersinde en iri olma özelliğine sahip olmasıdır. Fakat bu köpekler basit evcilleştirilmediği gibi soğuk kış günlerinde dağda ve zorlu şartlarda yürüme özelliği ile de tanınmış bir köpek türüdür. Çoban köpeği olarak bilinse de gerçekten zorlu koşullarda sahiplerine ve etrafına destek olan bir köpek türü özelliğine sahiptir. Çoban köpeği ırklarının arasında en kuvvetli ve en sağlam olma özelliği ile bilinmektedir.

Kafkas Çoban Köpeklerinin Genellikleri Nelerdir?

Kafkas çoban köpekleri fiziksel özellikleri ile en çok ilgi çeken çeşitler arasında yer alıyor. Türleri arasında en kuvvetli olan bu köpekler hem boy hem de en seviyesine bakıldığında olabildiğince kuvvetli bir yapıya sahiptirler. Her ne kadar Kafkas çoban köpek cinsi olarak bilinseler de, kuvvetli yapıları ile en coşkun sularda bile yüzebilme, en engebeli arazide de yürüyebilme özelliklerine sahiptirler. Genellikle gür ve uzun tüyü olmaları bu hayvanlar amacıyla olabildiğince avantajlıdır. KafkAsya’nın soğuk iklimlerinde bulunduğu gibi, bu özellikleri ile en zorlu şartlarda da  son derece sağlam bir hayvan olma özelliğine sahiptir. Kafkas çoban köpek ırkının en mühim üstünlükleri ise;

Odaklanma algısının çok yüksek olması
Çok ani bir şekilde refleks vermesi
Yabancılara karşı çok sert tutum içersinde olmaları
Eğitmenleri ve sahiplerine çok bağlı olmaları
Eğitim sırasında çok basit öğrenmeleridir.
Bu köpekler tam manası ile askeri bir disiplin ile yönetilmelidir. Yoksa tür olarak bildiğini okumayı seven bir yapıda olmaya bayılan ırklardandır. Fakat en olumsuz özelliklerinden biri de hiçbir hayvan türü ile anlaşamıyor olmalıdır. Olduğu yerde diğer hayvan bulundurmamak son derece mühim bir detaydır.

Kafkas Çoban Köpek Eğitimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kafkas çoban köpekleri çeşitleri arasında en özel köpek özelliklerine sahip ırklardır. Yapı olarak son derece kuvvetli köpekler oldukları nedeniyle her halde koruma konusu ile ilgili yeterlilik sağlamaktadırlar. Eğitim sürecinde ilgi edilmesi gereken detaylar olabildiğince mühimdir. Pek çok köpek eğitiminde bulunduğu gibi bu köpeklerde de eğitim sürecinde mükafat ve ceza programları geçerlidir.


1295 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
16 Aylık Eşleşmeye Hazır Safkan French Buldog
0 TL
16 Aylık Eşl
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
Maltese Terrier 3 Aylık Dişi Aşıları Tam Wc Eğitimli
0 TL
Maltese Terr
cocker
0 TL
Cocker
FCİ Evraklı Dişi Pomeranian
0 TL
FCİ Evraklı
Adanadan safkan maltese terrier yavrular
0 TL
Adanadan saf
AYI SURAT POMERANİAN YAVRULARI
0 TL
AYI SURAT PO
Orjinal Pomeranian Dişi Ve Erkek Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Orjinal Maltis Terrier Erkek Ve Dişi
0 TL
Orjinal Malt
sayaç