Dalmaçyalı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

01-09-2019 11:58:46

Dalmaçyalı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Dalmaçyalı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Dalmaçyalıları eğitmek, iyi davranışları ödüllendirmek ve kötü alışkanlıkları düzeltmekle ilgilidir. Dalmaçyalı cins çok akıllıdır ve bu bazen eğitimi zorlaştırabilir. Hızlı eğitim sonuçlarının anahtarı, her eğitim oturumu boyunca kendinden emin, tutarlı ve pozitif olmaktır.

Dalmaçyalı Mizaç ve Eğilimler

Dalmaçyalılar hızlı ve çok dayanıklıdır. Çok fazla enerji ile yorulmazlar. Her zaman çokça oynar ve koşar gibi görünüyorlar. Dalmaçyalılar mutlu ve şanslı köpeklerdir. Genç Dalmaçyalılar doğal olarak sıkıntılıdır. Çocuklarla harikalar ama hiperaktivite onların çocuklarınızı bazen kazara düşürmelerine neden olabilir. Olgunlaşması biraz yavaş ama yetişkinliğe ulaştıklarında, daha hassas ve yönetmeleri kolaylaşır. Dalmaçyalılar sahiplerine çok sadıktır. Şefkatli ve çok hassastırlar ve uygun şekilde eğitilmemişlerse istekli ve baskın olma eğilimindedirler. Eğer sahipleri liderliği kuramazlarsa, liderinin rolünü kolayca üstlenebilirler. Dalmaçyalılar oldukça zeki yaratıklar. İtaat eğitiminde mükemmeldirler.

Dalmaçyalıların Eğitimine Ne Zaman Başlanır

Dalmaçyalıınızı eğitmeye ne kadar erken başlarsanız, o kadar iyi. Pek çok dalmaçyalı sahibi, köpek yavrusunun öğrenmek için çok erken olduğunu düşünerek herhangi bir eğitim almadan önce birkaç ay beklemeye meyillidir. Gerçekte, Dalmaçyalılar hemen bir şeyler öğrenmeye başlar. Yavru dalmaçyalıya doğrudan bir şey öğretmeseniz de, köpek sürekli davranışlarının onaylanmasını veya onaylanmamasını ister. Örneğin, Dalmaçyalı yavru köpek ayakkabınızı çiğnemeye başlar ve sizi gülünce görürse, kahkahalarınızın bu tür bir davranışı onayladığınız anlamına geldiğini varsayacaktır.

Bununla birlikte, sağlam bir sesle “Hayır” derseniz ve ayakkabınızı bir oyuncakla değiştirirseniz, Dalmaçyalı çiğneme ayakkabılarının iyi olmadığını ve bunun yerine kendi oyuncakları ile oynaması gerektiğini öğrenir. Bu nedenle soruyu cevaplamak için, temel davranış itaat etme eğitimine hemen, iyi davranışı teşvik ederek ve kötü davranışları düzelterek acılardan kurtulabilecek bir alışkanlık haline gelmeden düzelterek başlamalısınız. Eğer eğitim püf noktalarına başlamak istiyorsanız, oturmak, gelmek ve pati vermek gibi çok temel olanlarla başlayın. Dalmaçyalı bu hileleri öğrenmeye 3-4 aylıkken başlamalıdır.

İtaat Eğitimi

Dalmaçyalıınızı sizi her yöne çekmek yerine sizi tasmalı takip etmek için eğitmek, insanlara ve davranış kuralları ile ilgisi olmayan başka bir şey yapmamayı öğretmek itaat eğitimi olarak adlandırılır. Temel olarak Dalmaçyalıya gerekli kuralları takip etmeleri ve böylece aileleri arasında sorunsuz yaşayabilmeleri için eğitim verilir. Dalmaçyalıyı ev kurallarına uyması için eğitirken, köpeklerin köpek olacağını ve çiğnemek, kazmak, havlamak ve ısırmak gibi eylemlerin doğal olduğunu unutmamak gerekir. Yani amacınız bu tür davranışlara son vermek değil, onu kontrol etmek.
 


174 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç