Dalmaçyalı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

01-09-2019 11:58:46

Dalmaçyalı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Dalmaçyalı Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Dalmaçyalıları eğitmek, iyi davranışları ödüllendirmek ve kötü alışkanlıkları düzeltmekle ilgilidir. Dalmaçyalı cins çok akıllıdır ve bu bazen eğitimi zorlaştırabilir. Hızlı eğitim sonuçlarının anahtarı, her eğitim oturumu boyunca kendinden emin, tutarlı ve pozitif olmaktır.

Dalmaçyalı Mizaç ve Eğilimler

Dalmaçyalılar hızlı ve çok dayanıklıdır. Çok fazla enerji ile yorulmazlar. Her zaman çokça oynar ve koşar gibi görünüyorlar. Dalmaçyalılar mutlu ve şanslı köpeklerdir. Genç Dalmaçyalılar doğal olarak sıkıntılıdır. Çocuklarla harikalar ama hiperaktivite onların çocuklarınızı bazen kazara düşürmelerine neden olabilir. Olgunlaşması biraz yavaş ama yetişkinliğe ulaştıklarında, daha hassas ve yönetmeleri kolaylaşır. Dalmaçyalılar sahiplerine çok sadıktır. Şefkatli ve çok hassastırlar ve uygun şekilde eğitilmemişlerse istekli ve baskın olma eğilimindedirler. Eğer sahipleri liderliği kuramazlarsa, liderinin rolünü kolayca üstlenebilirler. Dalmaçyalılar oldukça zeki yaratıklar. İtaat eğitiminde mükemmeldirler.

Dalmaçyalıların Eğitimine Ne Zaman Başlanır

Dalmaçyalıınızı eğitmeye ne kadar erken başlarsanız, o kadar iyi. Pek çok dalmaçyalı sahibi, köpek yavrusunun öğrenmek için çok erken olduğunu düşünerek herhangi bir eğitim almadan önce birkaç ay beklemeye meyillidir. Gerçekte, Dalmaçyalılar hemen bir şeyler öğrenmeye başlar. Yavru dalmaçyalıya doğrudan bir şey öğretmeseniz de, köpek sürekli davranışlarının onaylanmasını veya onaylanmamasını ister. Örneğin, Dalmaçyalı yavru köpek ayakkabınızı çiğnemeye başlar ve sizi gülünce görürse, kahkahalarınızın bu tür bir davranışı onayladığınız anlamına geldiğini varsayacaktır.

Bununla birlikte, sağlam bir sesle “Hayır” derseniz ve ayakkabınızı bir oyuncakla değiştirirseniz, Dalmaçyalı çiğneme ayakkabılarının iyi olmadığını ve bunun yerine kendi oyuncakları ile oynaması gerektiğini öğrenir. Bu nedenle soruyu cevaplamak için, temel davranış itaat etme eğitimine hemen, iyi davranışı teşvik ederek ve kötü davranışları düzelterek acılardan kurtulabilecek bir alışkanlık haline gelmeden düzelterek başlamalısınız. Eğer eğitim püf noktalarına başlamak istiyorsanız, oturmak, gelmek ve pati vermek gibi çok temel olanlarla başlayın. Dalmaçyalı bu hileleri öğrenmeye 3-4 aylıkken başlamalıdır.

İtaat Eğitimi

Dalmaçyalıınızı sizi her yöne çekmek yerine sizi tasmalı takip etmek için eğitmek, insanlara ve davranış kuralları ile ilgisi olmayan başka bir şey yapmamayı öğretmek itaat eğitimi olarak adlandırılır. Temel olarak Dalmaçyalıya gerekli kuralları takip etmeleri ve böylece aileleri arasında sorunsuz yaşayabilmeleri için eğitim verilir. Dalmaçyalıyı ev kurallarına uyması için eğitirken, köpeklerin köpek olacağını ve çiğnemek, kazmak, havlamak ve ısırmak gibi eylemlerin doğal olduğunu unutmamak gerekir. Yani amacınız bu tür davranışlara son vermek değil, onu kontrol etmek.
 


204 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç