Labrador Retriever Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

01-09-2019 12:12:44

Labrador Retriever Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

Labrador Retriever Köpeklerin Özellikleri Nelerdir?

Evde beslemek amacıyla en çok tercih edilen Labrador köpek türünün karakteristik özelliklerini altta sıraladık. Labrador köpekler;

1-     Genellikle kısa boylu ve geniş bir vücut yapısına sahiptir.

2-     Vücutları diğer köpek çeşitlerine oranla daha ağır olsa da aksine çok süratli hareket ederler.

3-     Labrador türü köpekler iyi yüzücü oldukları amacıyla balıkçıların ağlarını çekmek amacıyla eğitilmişler.

4-     Köpek çeşitleri arasından insanlar ile en iyi anlaşan tür köpeklerdir. Sahiplerine ve diğer insanlara saldırmasa bile yabancı tür köpeklere karşı çok agresif tavırlı olabilirler.

5-     Kuvvetli ve kaslı bir vücut yapıları vardır.

6-     Labrador türü köpeklerin en hatalı tanınan özelliği saldırgan olmamalarıdır. Bu köpek türü katiyen saldırgan tavırlara sahip değildir.

7-     Meraklı yapıları olması sebebi ile etraf ile sıksık temas durumundadır ve bu amaçla en basit eğitilen türlerden birisidir.

8-     Sahiplerine karşı bağlılıkları ile bilinirler.

9-     Tüyleri çok kısa olduğu için genelde tüy dökme problemi yaşamazlar.

10-   Çok dinamik yapıları bulunduğu için günde en az 25 dakika derli toplu yürüyüş yapma gereksinimi hissederler.

Labrador Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Labrador köpek türünün bütün karakter özelliklerine sahip, köpeğin vücut diline hakim ve işinde profesyonel olan eğitmenler yönünden eğitim verilir. Köpeğin hangi konularda eğitilmeye gereksinimi bulunduğunu ve olumsuz yönlerini sahibinden öğrenerek eğitim uygulaması hazırlanır. Köpek eğitimi ilk evvelce bebeklik döneminde annesinin yanısıra başlar. Hiyerarşi eğitimi bu dönemde verilir. Köpek eğitim merkezinde davranış eğitimi, itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi verilir. Sahibinin talepleri tarafında ileri itaat ve tasmalı yürüyüş eğitimleri de verilmektedir. Labradorlar çok uysal ve meraklı oldukları için eğitilmesi en basit olan köpek türidir.

Labrador Köpek Eğitimi

Köpek eğitim fiyatları eğitim merkezine göre değişiklik gösterebilir. Köpek eğitiminde standart belirlenmiş birtakım paketler bulunmaktadır. Bu paketler esas eğitimleri içerdiği amacıyla fiyatları uygundur. Fakat ileri eğitim talepleri tarafında  eğitim ücretinin maliyeti yükselecektir. Eğitim fiyatları belirlenirken köpeğin genel ruh sağlığı, eğitim paketinin içeriği, eğitimin kaç aşamada verileceği ve süresi, eğitim merkezinin konumu ve olanakları gibi kriterler göz önüne alınır.

Labrador Köpek Eğitim Merkezi


İçimizdeki hayvan sevgisinin yükselmesinde en mühim etken kuşkusuz ki kendimize en yakın hissettiğimiz küçücük dostlarımız köpeklerimizdir. Köpekler türlerinin özellikleri sebebi ile değişik görevlere sahip olsa da en mühim özellikleri bizim en sadık dostlarımızdır. Labrador köpek türü insanlara en yakın ve en uysal olan köpek türüdür. Kanada’ da yetişen bir köpek ırkıdır. 

Köpeklerin türünün yaygınlaşması amacıyla değişik çeşitler birbiri ile çiftleştirilerek çeşitlilik sağlanmıştır. Köpeklerin karakter özellikleri görünüşleri ile çok temaslı değildir. Sert ve saldırgan gibi görünse de en basit evcilleştirilen köpek türüdür. Genellikle çocuklar ve bebekler ile ahengi herkes yönünden bilinmektedir.


180 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç