Pomeranian Boo Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

01-09-2019 12:25:05

Pomeranian Boo Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

 Pomeranian Boo Köpeklerin Özellikleri

Pomeranian Boo köpek ırkı, olabildiğince ufak ve tüylüdür. Irk ebatı olarak, oyuncak grubuna girer. Yüzleri birbirinden değişiktir. Bazıları tilkiye benzer bazılarının yüzü ise, oyuncak ayı gibidir. Gözler hepsinde koyu renkli, burun rengi ise tüylerinin renginde ya da karatır. Kürkleri tek renkte ve en çok kahverengi, turuncu, kara ve beyaz renkte olurlar. Çok ender olarak iki renge sahip olanları da vardır. Sahibine çok bağlıdırlar. İnatçı ırklardan biri de Pomerian Boo’ lardır. Çok ufak olmasına karşın başka ufak köpeklerde bulunduğu gibi başka büyük köpeklere saldırma eğilimi gösterebilirler. Pomerian Boo köpekler, sahiplerine karşı gayet sakin davranırlarken, tanımadığı şahıslara karşı sıksık havlamaktadırlar. Bu amaçla havlama eğitimi aldırmakta yarar vardır.

Ev ortamında çok hareket etmek isteseler de, onların bu ihtiyacını bir kaç oda karşılayacaktır. Poomerian Boo köpek türleri, çok sıcak havaları çok sevmedikleri için çok sıcak bölgelerde ya da çok sıcak havalarda zaman zaman problem yaşayabilmektedirler. Bu amaçla sıcak havalarda serin bir yerde tutulması gerekmektedir.   Poomerian Boo’ lar, neşeli, sıcakkanlı ve enerjik köpeklerdir. Mamada çok seçicilerdir. Yorulmadan uzun mesafeler yürüyebilirler. Pomerian Boo’ lar gezdirilirken kesinlikle bir tasma ile dolaştırılmalıdırlar zira başka köpekler ile çok basit kavga edebilecekleri için zarar görebilirler. Pomerian Boo’ lar, dayanıklı ve sıhhatli bir köpek ırkıdır.

Pomeranian Boo Köpeklerinin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pomeranian Boo köpek ırkı, tüylü bulunduğundan, sık sık fırçalanması gerekmektedir. Haftada en az 2 kere fırçalamak doğru olacaktır. Ayda bir kere, kendi özel köpek şampuanları ile yıkanmalıdırlar. Gözlerinin kenarları ve kulakları sık sık temizlenmelidir. Pomerian Boo’ ların diş bakımı önemlidir. Bu amaçla dişleri haftada en azı bir kere fırçalanmalıdır.

Pomeranian Boo Köpeklerinin Kökenleri

Pomeranian Boo’lar, Greenland kızak köpeklerinin kırmasıdır. Orta Avrupa'nın Pomeranya Bölgesinden ismini alan Spitz tarzı köpek cinsidir. Pomerian’lar Alman Spitz ya da Wolfspitz soyundan üretilmiştir.
 

Pomeranian Boo Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Pomeranian Boo köpeği, Polonya’nın Pomeranya bölgesinden ismini alan bir köpek türüdür. Süs köpeği olarak beslenirler. Çok tercih edilen bir köpek ırkı olup, en pahalı köpek cinsleri arasındadır. Pomeranian boo köpek eğitimi, besleyen bireyin hayatını basitleştirmek hedefiyle yapılan eğitimdir Pomeranian Boo köpeklerinin, algıları aleni bulunduğu amacıyla,  eğitimi başarılı bir şekilde alarak, çoğu komutu öğrenebilmektedir.

Pomeranian Boo köpeklerinin eğitimi esnasında, yiyecek mükafatı, sevgi mükafatı ya da gerçekleştirmekten hoşlandığı bir etkinlik ile ödüllendirebilir ve bu şekilde de yararlı bir eğitim gerçekleştirilmiş olur. Eğitim amacıyla istenirse köpeğin evinde sahibi ile birlikte bir eğitim tercih edilebilirken, istenirse bir süreliğine eğitim merkezlerine de bırakılarak eğitilmesi sağlanabilir.  Eğitim alacağı konular, tuvalet eğitimi, esas itaat eğitimi ve davranış eğitimi şeklinde sıralanabilir. Köpek eğitimi esnasında sabırlı olunmalı ve ödüllendirmeyi unutmamak gerekmektedir. Eğitimin arkasından, köpekle oyun oynamak,  eğitimi zevkli duruma getirecektir.


1777 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç