Cavalier King Charles Köpek Özellikleri ve Bakımı

01-09-2019 13:10:33

Cavalier King Charles Köpek Özellikleri ve Bakımı

Cavalier King Charles Köpek Özellikleri ve Bakımı

Cavalier King Charles türü köpeklerin bakımında en mühim konulardan birisi uzun tüylerinin bakımıdır. Temizliğini sağlamak ya da rastgele bir alerjik tepkiye yol açmamak amacıyla haftada en az bir kaç kere taranmalıdır. Tüylere alerjisi olanlar bu tür köpeklerin ilkbahar ve sonbahar aylarında tüy döktüğü unutulmamalıdır. Bu nedenle evinizde ilaveten bir temizlik gerekebilir. Öte yandan aşırı derece arkadaş canlısı olan bu köpekler sizinle eş güdümlü sizin yemeğinizden yemek isteyebilir, ancak bol proteinli kuru mamalar daha uygundur. Tüm beslenme gereksinimlerini bir arada karşılamak amacıyla bu mamalar tercih edilmelidir. İyi bir bakım yapıldığında ve sağlıklarına özen gösterildiğinde bu tür köpekler aşağı yukarı olarak 15 sene yaşayabilir. 

Cavalier King Charles Köpekleri Nasıl Eğitilir?

Cavalier King Charles köpekler aşırı derecede arkadaş canlısıdır. Genellikle yaşı biraz büyük olan çocuklarla, evdeki başka insanlar ve hem de başka evcil hayvanlarla iyi geçinebilirler. İnsanlarla eş güdümlü süre geçirmeyi ve oyun oynamayı çok severler. Evde çok hareket etmeye meyilli değildirler, ama dışarı çıkıp sahipleri ile yürüyüş gerçekleştirmek ve oyun oynamak en sevdikleri şeydir. Enerji greksinimlerini karşılamak çok zor değildir.  Sahipleri ve başka canlılarla yakınlık kurarlar. Aşırı derecede duyarlı ve arkadaş canlısı oldukları için eğitimleri esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Cavalier King Charles köpekleri adından anlaşılacağı gibi İngiliz kraliyet ailesinin değişik çeşitleri bir araya getirilerek meydana gelen köpek türüdür. Ne zaman televizyonda İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin kırlarda dolaştığı bir görüntü izleseniz ya da bir fotoğraf görseniz çevrede dolaşan uzun kulaklı köpekleri görürsünüz. Genel olarak tüyleri kahverengi ve beyazdır.
Birçok kraliyet ailesi mensubunun çok iyi arkadaş bulunduğu ve yanlarında en az bir kaç adet barındırdığı köpekler işte bu türdendir. Uzun tüylü, uzun kulaklı ve ufak gövdeleri görüntüleriyle son derece sevimlidirler. Eğer çocuğunuza hayvan sevgisi aşılayıp bir hayvan arkadaş edinmek isterseniz ya da kendiniz iyi bir arkadaş isterseniz bu tür köpeklerden beslemeyi düşünebilirsiniz. Zira çok gürültü yapmaya meyilli olmayan ve ufak evlerde ve apartmanlarda beslenebilecek olan bir köpek türüdürr. 

Cavalier King Charles Köpeklerle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tür köpeklerin göz sağlığına ve gözlerindeki akıntılara özen gösterilmelidir. Tüy bakımlarından sonra en çok özen gösterilmesi gereken konulardan birisi budur. Hem de kalıtsal olarak sırt sorunları ve kulak enfeksiyonlarına yatkınlıkları vardır. Sağırlık ve kalça sorunları gibi rahatsızlıkları olabilir. Bir başka kalıtsal sorun de kalp sorunlarıdır. Köpeğinizin sağlığı için planlı bir denetim yapılmalıdır. Önlem olarak ilk iş yeni satın alacağınız bu tür köpeklerin kalıtsal özelliklerine de bakabilirsiniz. İyi bakıldığı zaman ve iyi bir eğitim aldığında size arkadaş olmaya çok daha yatkın olan bu köpekler köpek türleri arasında en sevecen ve coşkulu olanlardır.


367 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç