Jack Russell Terrier Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

01-09-2019 13:58:18

Jack Russell Terrier Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

Jack Russell Terrier Köpeklerin Özellikleri ve Eğitimi

Jack Russell köpek ırkı yapısı ile, zorlu hayat koşullarına da dayanıklılık gösterebilirler.  Jack russel köpekler, ev içerisinde sosyalleşebilir ve çocuklar ile iyi dostluklar kurabilmektedirler. Jack russell köpek bir başka özellikleri ise çok zeki olmalarıdır. Jack Russell’lar çok zeki olmalarının yanı sıra çok çok inatçıdırlar. Kendilerini kızdırmayan köpeklerle arası çok iyidir lakin, kendilerini kızdıran başka köpeklere karşı agresif davranışta bulunabilirler. Ufak çocuklar ile eş güdümlü oyun oynamaktan keyif alırlar. Jack Russell köpekler, günlük egzersizden de hoşlanmaktadırlar.  Eğer evde çok uzun saatler yalnız kalırlarsa, evde tespit eşyalara zarar verebilirler.Bu köpeği günlük en az 1 ortalama iki kere gezdirmek önemlidir. 

Ayrıca, yalnız bırakıldıklarında sıksık olarak havlamayabilmektedirler. Jack Russell köpekler olabildiğince cesaretli bir ırktır. Uygun eğitimi aldıklarında çok iyi bir emniyet vazifiyeti görürler. Renk olarak, yinelde beyaz ve sarımsı kahverengi, kara ve kahverengi şekillerden ortaya gelmektedir. Ortalama hayatları 13-15 yıldır. Kiloları, hem erkekte hem de dişide, 6-8 kg. ve boyları yine hem dişide hem erkekte, 30-36 cm.dir. Sırt uzunlukları bacak uzunluklarında daha çok olan Jack Russel Terrier köpekler, kısa tüylü ve dalgalı tüylü olmak üzere, iki değişik tüy yapısına sahiptirler. Kısa tüylü olan Jack Russell’ların bütün vücudundaki tüyleri, eşit uzunlukta ve yumuşaktır. Dalgalı tüylü olanlarda ise, göğüs, kuyruk ve çenesinde daha uzun, gövdesinde ise, orta uzunlukta ve yumUşak tüyleri vardır.

Jack Russell Terrier Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Jack Russell Terrier cinsi köpekler çok çok meraklı oldukları içi, eğitimleri esnasında, ortamda fazla bireyin bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca, fazla nesne ve eşya bulundurmamak da iyi olacaktır. Jack Russell’lar, konsantrasyon problemi olan köpeklerdir ve çevrede tespit edilen nesne ve eşyalara odaklanıp eğitmeni dinlemeyecektir. Genellikle itaat eğitimine başlamadan önce, hem aç hem de enerjik olan, Jack Russell cinsi köpekten eğitim esnasında verim alınmaz. Jack Russell’ların yapıları meraklı olduğu için tasmasız gezdirmemek gerekir Çok zeki bir köpek ırkı olan, Jack Russellar verilen komutları basitçe algılamaktadırlar. Ancak bu köpekler zeki oldukları kadar olabildiğince da inatçıdırlar.  


Bu yapılarından dolayı, komutları yapmamak için direnç gösterebilirler. Jack Russell’ın inatçılık huyunu kırmanın yolu da, sevgi ve sabır ile eğitmektir.  Komut verme esnasında el faaliyetlerini kullanmak, konsantrasyonunun dayanıklıası yönünden faydalı olacaktır. Jack Russell köpek ırkının tuvalet eğitimi ise, gazete kağıdı serilerek, üstüne özel tuvalet damlası damlatılmalıdır. Eğer gazetenin dışına tuvaletini yaparlarsa, bağırarak kızmak yeterlidir, vurmamak gerekir, vurulursa inatçı yapıları devreye girer ve verilen hiçbir komutu dinlemez. Çok hızlı öğrenirler lakin bildiğini okumaya da devam ederler.

Jack Russell Terrier Köpek Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Jack Russell Terrier köpek cinslerinin tüylerinin az bakımı yeterli olmaktadır. Jack Russell Terrier ırkını ölü kıllarını kauçuk bir fırça ile temizlemek yeterlidir. Ayda bir kere kendi özel şampuanları ile yıkanması yeterlidir.


339 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç