Beagle Köpek Özellikleri ve Bakımı

01-09-2019 14:15:06

Beagle Köpek Özellikleri ve Bakımı

Beagle Köpek Özellikleri ve Bakımı

Beagle köpekler, sosyal köpekler olma özellikleri ile bilinirler. Zaten bütün dünya’da Beagle türü olan köpeklerin televizyon dünyasından ötürü hepimizin göz aşinalığı da vardır.

Bahçeli ve geniş evler için en ideal ev hayvanlarıdır. Eğer enerjik ve yaşam dolu bir köpek istiyorsanız ve köpeğiniz uzun uzun vakit geçirip eğlenmek peşindeyseniz Beagle ırkı köpek sizin için biçilmiş kaftandır.

Beaglelar yaşlılara ve tembel insanlara uygun köpekler değillerdir. Çünkü yaramazdırlar ve hiperaktiviteleri onları diğer tür köpeklerden ayıran en mühim özellikleridir. Sahibinin de en az kendisi kadar enerjik ve oyun oynamaya meraklı olmasını isterler.

Aynı zamanda çok da meraklı köpeklerdir. Çok iyi koku alan burunları yardımıyla yaşam sürdürdükleri çevrede her şeye burunlarını sokmak ve araştırmak isterler. Bu nedenden bahçeli evde dahi; Beagle beslemek isteyen bireylerin bahçelerindeki zehirli ot ve aynısı şeylere karşı dikkatli olmaları ve çevrede zehirli olabilecek her şeye karşı köpeğin onları yemesi olsılığı göz önünde bulundurularak temkinli yaklaşmaları gerekmektedir. 

Bunun yanı sıra bir ailede olabildiğince iyi bir arkadaş olabilirler ve kendilerini ailenin bir ferdiymiş gibi kabul ettirebilirler. Küçük çocuklarla ve diğer tür köpeklerle iyi anlaşabilen sevecen bir köpek olmasına rağmen ufaklığından itibaren beagle eğitimi almalı evde kedi ve benzeri diğer ev hayvanları ile sosyalleşmemişse yalnız bırakılmamalıdırlar.

Yavru Beagle‘ın şayet uslu bir köpek olmasını istiyorsanız bunu başarmak amacıyla sıkı bir biçimde terbiye etmeniz gerekir. Çünkü bu tür köpekler burunlarının dikine gitmeye eğilimlidirler. Fakat bunun nedeni genellikle size beslediği sevgiden ve sadıklığından kaynaklanır. Ona bağırıldığında inat etmeleri ve uslanmayarak daha kötü davranabilmeleri sevgi doluluğundan kaynaklanır. Sessiz bir köpek değillerdir. Sık sık uluyarak sizi yatağınızdan kaldırabilirler. Tasmasız dolaştırılması ise sakınca arz etmektedir. Çünkü Beagle’lar diğer tür köpeklerin ve hayvanların peşine takılmaya meğillidirler.

Beagle  Özellikleri Ve Görünüşü

Beagle türü köpekler kaygan ve kısa tüylü bir kürke sahip köpeklerdir. Bu nedenden tüylerinin bakımı diğer türlere nazaran çok kolaydır. Çok tüy dökmezler bu nedenle, tıraş gereksinimleri yoktur. Gerektiğinde yıkanabilir.

Beagle türü kendi içersinde de iki türe ayrılır. Bu fark tüyleriyle alakalıdır. Birinin kürkü düz lakin tüyleri ince değildir bir diğerinin ise tüyleri daha karışıktır.
Uzun, sarkık ve geniş kulakları vardır. Yuvarlak, kuvvetli ve geniş ayakları vardır. Bu sayede çevik ve uzun vakit yorulmadan koşabilir. Küçük yapıda köpeklerdir.
Omuz yükseklikleri erkeklerde 36 – 41 cm dişilerde ise 33 – 38 cm olarak farklılık gösterebilir.
Şekli pek çok değişmediği ve boyları ufak kaldığı için maalesef sık sık tıbbi deneylerde kullanılabilirler. Sağlıklı bir Beagle türünün 12 – 15 sene arasın yaşam zamanı değişmektedir.

Ilıman iklim köpeğidirler. Soğuk havaya karşı yatkın değildirler. Kökeni İngiltere’dir ve tazı türü bir köpektir. Bu tür büyük ihtimalle Elizabeth çağında Harrier ile Eski İngiliz Tazısı’nın çiftleştirilmesiyle geliştirilmiştir Elizabetg Beagle olarak da adlandırılırlar.


225 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç