French Bulldog Köpeği Özellikleri ve Eğitimi

01-09-2019 22:26:40

French Bulldog Köpeği Özellikleri ve Eğitimi

French Bulldog Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Frenc Bulldog köpeği 18. yüzyılda değişik çaprazlamalar neticesi elde edilen minyon görüntülü bir köpek ırkıdır. Keşfedildiği yer Fransa’dır. Keşfedildiği ilk seneler kasaplar tarafından ilgi gören ve sahiplenen bu köpek ırkı seneler geçtikçe tanınmaya ve görünüşü itibari ile ilgi görmeye başlamıştır. İlgi gören French Bulldoglar zamanla zengin kişilerce de sahiplenilmiştir. Görünüşleri ilgi çekilen bu köpekler iklime karşı duyarlı olup ılıman iklim severler.

French Bulldog Köpeğinin Fiziki Özellikleri

Minyatür bir köpek olan French Bulldoglar Buldog ırkına mensupturlar. Bacak ve kuyrukları kısa olan bu köpek cinsi görünenin aksine kuvvetli bir kemik yapısına sahiptirler. Burnu basıktır. Yayvan bir baş yapısına sahiptir. Kulakları yuvarlak ve diktir. Alt çenesi üst çeneden daha uzun bir yapıya sahip olup üst çeneye kadar uzanır. Ekseriye gözleri koyu renge sahiptir. Tüy renkleri siyah, beyaz, kahverengi olabilmektedir. Fakat bugünümüzde nadirde olsa mavi ve lila tüy rengine sahip French Bulldog köpeği görmekte mümkündür. İyi bakıldığı takdirde 16 sene kadar yaşayabilirler. Çok titiz bir bünyeye sahip olan bu köpek cinsi çok sıcak bölgelarda uzun vakit yaşayamaz ve kalp krizi geçirerek yaşamını kaybeder.

French Bulldog Karakter Yapısı Nasıldır?

Apartman içerisinde bakıma en makul olan köpek cinslerinden biridir. Çocukları seven ve onlarla oynamayı seven bu köpekler iyi bir oyun arkadaşıdırlar. Buruşuk yüz manzarası altında mutlu bir köpek yatar. İyi huylu, sakin, sıcakkanlı ve zeki hayvanlardır. Sadık ve vefakârdır. Çok kuvvetli koku alma duyusuna sahiptirler. Davetsiz misafirlere karşı sessiz kalmayıp havlayarak bölgedan uzaklaştırmaya çalışırlar. Çok ilgi isteyen ve ilgi çekmeyi seven bir köpek cinsidir. Yeterince ilgi görmez ise davranış bozuklukları gösterir. Duygusal bir köpek olan French Bulldog yalnız kalmayı sevmezler. Kısa bacakları yüksek bir yerden atlayıp, uzun yürüyüşlere çıkmasına imkân vermez. Uzun yürüyüşlerde tez yorulur. Farklı köpek cinsleri, çocuklar ve insanlar ile anlaşabilir ve aynı bölgeda uyumlu bir yaşam sürdürebilirler.


French Bulldog Eğitimi Ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular

French Bulldoglar çok zeki olup esas eğitimleri kısa vakitde alabilirler. Fakat inatçı bir yapıya sahip olan bu köpeklere ileri itaat eğitimi verirken daha kısa vakitde olumlu neticeler elde etmek amacıyla eksper yardımına gereksinim duyulur. Eğitim verirken ses tonunuza dikkat etmeli ve istemediğiniz bir davranışta olduğunda ona bunu net ve çok yüksek olmayan bir ses tonu ile ifade etmelisiniz. Olumlu davranışlarını ise ödüllendirerek bu davranışı kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Oyun oynamayı seven bu köpek ırkının eğitiminde ilgisini çeken oyuncakları kullanır iseniz daha kısa vakitde olumlu neticeler alırsınız.

Mideleri ufak olan bu köpek ırkı yavruluk ve yetişkinlik döneminde tuvalet gereksinimleri sık olup tuvalet eğitimini bu köpeğe aşılamak biraz zor olabilmektedir. Tuvalet gereksinimi duyan bir French Bulldog gereksiniminı gidermeden evvel olduğu bölgeyi koklar ve makul bir bölge arar. Bu aşamada köpeğinizi tuvaletini gidermesi amacıyla seçtiğiniz alana götürmelisiniz. İhtiyacını giderdikten sonra olumlu bir davranış gösterdiğini ona anlatmak ve bunu tekrarlamasını sağlamak amacıyla onu okşamalı ve ödüllendirmelisiniz. İnatçı oldukları nedeni ile ses tonunuzu eğitim adımında iyi kontrol etmeli ve sabırlı davranmalısınız.


348 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç