Boxer Köpeklerin Özellikleri Ve Eğitimi

01-09-2019 23:02:10

Boxer Köpeklerin Özellikleri Ve Eğitimi

Boxer Köpeklerin Özellikleri Ve Eğitimi

Boxer ırkı köpekler, orta boylu bir köpek türüdür. Bekçi köpeği olarak bilinirler. Günümüzde genelde aile köpeği olarak evde beslenir. Bu ırktaki köpekler kuvvetli bir bedene sahiptir. Kürk alanı olabildiğince sık ve parlak tüylerle kaplıdır. Tüylerinin üstünde lekeleri bulunmaktadır ve bu lekeler genelde kahverengi tonlarındadır. Kuyrukları genelde kesik yapıda ve kulakları da isteğe göre kesilmektedir. Hatta çoğu ülkede kuyruk ve kulak kesimi yasaklanmıştır. Başının vücuduyla doğru orantılı olması gerekir. Dişleri ve dili köpeğin ağzı kapalıyken görünmez. Burun yapısı büyük, rengi ise siyahtır. Göz rengi koyu renktedir. Kuyruğunu genelde yukarıya doğru taşırlar.

Son derece mutlu ve çok meraklı, enerjisi çok olan bir cinstir. İtaat içeriğine değinilecek olursa son derece başarılıdır. Ailesi ile yakın olmak onu mutlu eder. Sosyalleştirme döneminde iyi bir eğitim almışsa başka köpekler ve hayvanlarla da çok iyi anlaşır. Emniyet konusu ile ilgili olabildiğince koruyucudur. Ailesini ve sahibini korur. Tanıdıklarına karşı iyi lakin yabancılara karşı dikkatli bakmaktadır. Yaşlansalar da vücutları aynı şekilde kalır. Boxer köpekler İlk defa Köpek besleyeceklere makul bir ırk değildir. Eğitimi ufak yaşta başlamalı ve disiplinli olunması olabildiğince önemlidir.

Boxer Köpeklerinin Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Boxer köpekler, çocuklarla en iyi anlaşan köpek ırkı denebilir. İnsanları eğlendirmekten ve mutlu etmekten olabildiğince çok hoşlanırlar. Kolay eğitilirler. İyi eğitildiği zaman olabildiğince iyi huylu, sadık köpeklerdir. Kin beslemezler ve çocuklarla çocuk olurlar. Uzun yaşamlı olmayan boxer cinsi köpekler en çok 10 yaşına kadar yaşayabilirler. Romatizmaya yakalanabilme ihtimalleri yüksek olmasından yağmurlu havalarda dışarıya çıkarılmamalıdır. Hem de dişlerinin bakımına da özen gösterilmelidir. Sık sık veteriner bakımı gerekmektedir. Bekçi köpeği, rehber köpek, polis köpeği ve insana dost köpekler olarak faydalanılabilirler. Toleranslı, sakin, oyun yanlısı köpeklerdir. Uzun yürüyüşler gerçekleştirmekten hoşlanırlar ve sık sık yürüyüşe çıkarılmaları gerekmektedir.

Boxer Köpeklerin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kısa burun yapıları, aşırı sıcak ve nemli havalarda onlara problem yaşatmaktadır. Kısa tüylü ve ince yapılı kürkü, kış aylarında onları soğuktan koruyamaz. Bekçi köpeği olmasına rağmen, 4 mevsim dışarıda kalabilecek bir yapısı yoktur.Uzun bir vakit yalnız ya da ailesinden uzak kalan köpekler, huysuz ve saldırgan olmaya meyillidirler. Bütün bu özellikleri ve çocuklar ile çok iyi anlaşabilmesi, Boxer köpeklerin en ideal bakım yerinin ev olduğunu göstermektedir. Boxer çok dinamik bir köpek ırkıdır. Bol bol egzersize ve oyuna gereksinim duyarlar. Sarkık yanakları, kısa ve yukarıya dönük burun yapıları nedeniyle Boxer’lar, uyur iken yüksek sesle horlayabilirler.Bütün sarkık yanaklı köpekler gibi Boxer’lar da çok salya dökerler. Tüylerinin bakımı ve sağlığı amacıyla haftada bir kere sert fırça ile taranmalıdır. Son derece temiz köpeklerdir.Kendilerini temizlemesini bilirler. Yılda bir defaya mahsus, genelde bahar aylarında tüy dökerler.

Boxer Köpek Eğitimi

Bekçi köpeği olma özelliğine rağmen, uzun vakitli dışarıda kalmaya uyum sağlayamayan Boxer cinsi köpekler, iyi bir aile köpeği olmakla beraber, polis köpeği ve körlere yardımcı olmak üzere yetiştirilirler. Evde bakılan Boxer köpekler, genelde bakımlarının basit olması nedeniyle tercih edilir. Tüylerinin kısa olması, tüy bakımını olabildiğince kolay olmasını sağlar ve tüy dökmezler. Haftada bir kez makul şekilde tüylerinin taranması yeterlidir. Mevsim geçişlerinde az da olsa tüy dökebilmektedirler.


1024 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç