Doberman Köpeklerinin Özellikleri Ve Eğitimi

03-09-2019 11:48:58

Doberman Köpeklerinin Özellikleri Ve Eğitimi

Doberman Bodyguard Eğitimi

Köpeklerde Bodygurad eğitimi diye tanımladığımız tanım, koruma eğitimidir. Bodyguard eğitimi verdiği köpek, istenmeyen bireyin ya da kötü niyetli bireyin önüne gelerek, sürekli olarak havlama davranışı gösterir. Bu davranış karşıdaki bireyi uyarma anlamındadır. Birey kaçmaya çalıştığı anda ısırma ve saldırma davranışı gösterir. Bu aşamada sahibinin bırak komutunu vermesiyle köpek komutu gerçekleştirir. Aynı şekilde Dobermana uzaktan saldırma eğitimi verilerek, yine bırak komutu öğretilmeye çalışılır. Eğitim sürecinde köpeğin bırak komutunu alması çok mühim bir noktadır. Bu yüzden eğitim sürecinde en çok yoğunlaştırılan süreç; saldır ve bırak komutları eğitimidir. Bodyguard eğitimi aşamasında, Doberman köpekleri sahibini koruma hedefli saldırganlaşır. Verilen komutları en iyi şekilde uygular. Doberman ırkı köpekler, bu hususta ileri civarda başarı gösterirler.

Doberman Temel ve İleri Eğitimleri

Köpek ırkının ne olduğuna bakılmaksızın, her köpeğin başlangıç eğitim aşaması, esas itaat eğitimidir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, köpeğin tasmasını kısa tutarak, sizinle aynı hizaya getirerek, yürümesini sağlamaktır. Köpeği sol tarafınıza alarak, tasma boyunu ayarlayarak yürüme gerçekleşir.Doberman, köpek cinsleri arasında en iyi yoğunlaşan ve eğitilen köpek olarak bilinir. Bekle, otur, yat ve ileri komutlarını bu yüzden en iyi şekilde gösterir. İleri itaat eğitimi verilirken, tasma çıkartılır.  

Doberman Köpeklerinin Özellikleri

Doberman cinsi köpekler, iri ırk olarak bilinirler. Fiziksel manzara olarak omuz yüksekliği ve ağırlıkları erkeklerde daha fazladır. Karakter olarak bekçi, koruma ve iyi bir aile köpeğidir. Aynı vakitte sahibine çok bağlıdırlar. Doberman ırkına sahip köpekler, iri yapıya sahip olmalarına rağmen, ev içersinde beslemeye daha çok makuldur. Soğuğa karşı az dayanıklız olmaları ve kısa tüylere sahip olması, evde beslenmeye daha elverişli olmasını sağlar.
Derisinin titiz olması amacı ile, sert zeminde yatamazlar. Bu yüzden evde makul bir bölge hazırlanmalıdır. En iyi eğitilebilen köpek ırklarından biridir. Köpeklerde odaklanma aranan en önemli özeliklerden biridir. Doberman ırkı köpeklerde de, sahibinden gözünü ayırmayan, yüksek civarda odaklanma özelliği görülür.  

Doberman Eğitim Yaşı

Doberman köpek eğitimi ilk 5 haftalıkken, esas itaat eğitimi verilmeye başlanır. Eğitim sıralaması olarak; esas eğitim, ileri eğitim ve Bodyguard eğitimi olarak aşamalarla, profesyonel bir eğitim aşamasından geçer. Genel olarak aktivitelere 6 aylıkken başlayarak, 2 buçuk yaşına gelene kadar devam eder. Doberman köpeklerin eğitim sürecinde yaş çok mühimdir. 3 yaşına gelmiş olan Doberman köpeği, doğru bir eğitimden geçmiş olması gerekir. 3 yaşından sonra eğitiminde uygulanan bir Hatayı düzeltmek çok zordur. Belli kas ve ağırlıkları olduğundan, sahibine karşı hatalı bir harekette bulunabilirler. Doğru bir eğitim amacıyla profesyonel şahıslardan yardım alabilmek gerekir.  

Doberman Köpekleri Nasıl Eğitilir

Köpek eğitimi veren kurumlarda, eğitmenler ve köpeğin eğitim alacağı alanlar mevcuttur. Köpeğiniz bilhassa bir Doberman ise, kesinlikle ufak yaşlarda doğru bir eğitim amacıyla yardım alınmalıdır. Doberman ırkına sahip köpeklerin kuvvetli ve iri yapıda olmaları, eğitimini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden kesinlikle profesyonel şahıslar yönünden eğitilmelidir.Köpeğin cinsine göre değişik sürelerde eğitim planı gerçekleşmektedir. Yarışmalarda ve köpek showlarında genelde Doberman ırkı köpeklerin ön plana çıktığını görürsünüz. Bu hususta eğitim çok mühimdir. Sizler de bu eğitimlerden faydalanabilirsiniz.


509 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç