Kantaron yağı hayvanlarda kullanılırmı ?

17-09-2019 00:33:11

Kantaron yağı hayvanlarda kullanılırmı ?

Kantaron yağı hayvanlarda kullanılırmı ?

Evet kantaron yağı hayvanlarda da  kullanılır. Kantaron yağı özellikle yanıklarda ve yara tedavilerinde oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Özellikle insanlar yara ve ve yanık tedavilerinde kantaron yağını kullanmaktadır.Peki evcil hayvanlarınızın tedavisinde kantaron yağı kullanılırmı hemen göz atalım.

Kantaron yağı insanlarda ve hayvanlarda tamamen doğal bir tedavidir.

Kantaron yağı yanık tedavisinde oldukça etkilidir.Evcil hayvanınız bir yanık sendromu yaşıyor ise kantaron yağını düzenli olarak yanık olan bölgeye uygulayrak hem acıların hafiflemesini hemde evcil dostunuzun yanıklarının hızlı düzelmesini sağlayabilirsiniz.

Kantaron yağı hayvanlardaki kesik, yara gibi septoplarda oldukça etkilidir. Eğer evcil dostunuzda yara e kesik gibi koplikasyonlar var ise yaranın olduğu bölgeye kantaron yağını sürerek tedavide iyileşme sağlayabilir hatta hızlandırabilirsiniz.

Evcil hayvanınıza kedi,köpek,inek,kuzu tavşan vs  her 25 kg ağırlığa 1 çay kaşığı kantaron yağı içirebilirseniz bunu hayvanınızın kilosu ile orantılayınız. özellikle miğde rahatsızları ve yara tedavilerinde oldukça etkili olacaktır.

Kümes hayvanlarında kuş,tavuk, tavus kuşu gibi hayvanlarda tüy dökme dönemlerinde tüy dökülen yerlere ve diğer bölgelere kanaron yağı uygularsanız dah hızlı bir iyileşme ve parlak bir tüy yapısına sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Evcil hayvanlara kantaron yağı uygulamak hakkında araştırmalar devam etmektedir.. Yukarıda paylaşılan bilgiler evcil hayvan denekleri üzerine yapılmış ve olumlu sonuçlar alınmış bilgilerdir.Doğal tyedavi olduğu için hayvanlar üzerinde yan etki saptanmamıştır. 


1780 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç