Köpekler kaç aylıkken eğitilmeye başlanır

19-09-2019 23:42:26

Köpekler kaç aylıkken eğitilmeye başlanır

Köpekler kaç aylıkken eğitilmeye başlanır

Yavru köpekler doğumdan hemen sonra öğrenmeye başlarlar ve iyi cinsler hemen ele alınmaya ve sosyalleşmeye başlar. Bazı antrenmanlar köpek yavrusu gözlerini açıp yürüyebildiği anda başlayabilir. Küçük yavru köpeklerin dikkatleri kısadır, ancak 7-8 haftalık yavruların “otur”, “aşağı” ve “kal” gibi basit itaat komutlarını öğretmeye başlayabilirsiniz.

 

Resmi köpek eğitimi geleneksel olarak 6 aylık olana kadar ertelenmiştir. Aslında, bu biraz geç bir zamandır. Köpek her deneyimden öğreniyor ve eğitimi geciktirmek, köpeğin onun nasıl davranmasını istediğini öğrenmesi için kaçırılmış fırsatlar anlamına geliyor. Yavruluk döneminde köpek, yetişkin davranış kalıplarını sağlamlaştırmaya başlar ve korku dönemlerinde ilerler. Yavrularda öğrenilen davranışların değiştirilmesi gerekebilir. Ek olarak, zaten yanlış öğrenilmiş veya eğitilmiş herhangi bir şeyin geri alınması ve yeniden öğretilmesi gerekecektir. Yavrular erken yaşlardan itibaren çok şey öğrenebilirler.

 

Eğitim 7-8 haftalıkken başladığında, olumlu pekiştirmeye ve nazik öğretime dayanan yöntemler kullanın. Yavruların dikkatleri kısadır, bu nedenle eğitim seansları kısa olmalı, ancak günlük yapılmalıdır. Yavru köpeklere, yemek yem eğitimi denilen bir yöntem kullanılarak "oturmak", "aşağı" ve "durmak" öğretilebilir. Köpeğin burnunu “oturmak”, “aşağı”, “ayakta durmak” ve “kalmak” için uygun pozisyonlara sokması için yiyecek muamelelerini kullanıyoruz.

Ayrıca tuvalet eğitimi de köpekler yavru iken sürekli ve nazikçe verilebilir. Bunun için iç tuvalet eğitimi ve dış tuvalet eğitimi olmak üzere iki şekilde eğitim verilmektedir.Yani köpeğinizi ev içinde besliyorsanız iç tuvalet eğitimi, dışarıda besliyorsanız veya dışarıya tuvaletini yapmasını istiyorsanız dış tuvalet eğitimi vermelisiniz.

Bunların dışında özel eğitimler istiyorsanız ve buna vaktiniz yoksa köpek eğitim merkezlerinden yardım alabilirsiniz.


268 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç