Köpekler kaç aylıkken eğitilmeye başlanır

19-09-2019 23:42:26

Köpekler kaç aylıkken eğitilmeye başlanır

Köpekler kaç aylıkken eğitilmeye başlanır

Yavru köpekler doğumdan hemen sonra öğrenmeye başlarlar ve iyi cinsler hemen ele alınmaya ve sosyalleşmeye başlar. Bazı antrenmanlar köpek yavrusu gözlerini açıp yürüyebildiği anda başlayabilir. Küçük yavru köpeklerin dikkatleri kısadır, ancak 7-8 haftalık yavruların “otur”, “aşağı” ve “kal” gibi basit itaat komutlarını öğretmeye başlayabilirsiniz.

 

Resmi köpek eğitimi geleneksel olarak 6 aylık olana kadar ertelenmiştir. Aslında, bu biraz geç bir zamandır. Köpek her deneyimden öğreniyor ve eğitimi geciktirmek, köpeğin onun nasıl davranmasını istediğini öğrenmesi için kaçırılmış fırsatlar anlamına geliyor. Yavruluk döneminde köpek, yetişkin davranış kalıplarını sağlamlaştırmaya başlar ve korku dönemlerinde ilerler. Yavrularda öğrenilen davranışların değiştirilmesi gerekebilir. Ek olarak, zaten yanlış öğrenilmiş veya eğitilmiş herhangi bir şeyin geri alınması ve yeniden öğretilmesi gerekecektir. Yavrular erken yaşlardan itibaren çok şey öğrenebilirler.

 

Eğitim 7-8 haftalıkken başladığında, olumlu pekiştirmeye ve nazik öğretime dayanan yöntemler kullanın. Yavruların dikkatleri kısadır, bu nedenle eğitim seansları kısa olmalı, ancak günlük yapılmalıdır. Yavru köpeklere, yemek yem eğitimi denilen bir yöntem kullanılarak "oturmak", "aşağı" ve "durmak" öğretilebilir. Köpeğin burnunu “oturmak”, “aşağı”, “ayakta durmak” ve “kalmak” için uygun pozisyonlara sokması için yiyecek muamelelerini kullanıyoruz.

Ayrıca tuvalet eğitimi de köpekler yavru iken sürekli ve nazikçe verilebilir. Bunun için iç tuvalet eğitimi ve dış tuvalet eğitimi olmak üzere iki şekilde eğitim verilmektedir.Yani köpeğinizi ev içinde besliyorsanız iç tuvalet eğitimi, dışarıda besliyorsanız veya dışarıya tuvaletini yapmasını istiyorsanız dış tuvalet eğitimi vermelisiniz.

Bunların dışında özel eğitimler istiyorsanız ve buna vaktiniz yoksa köpek eğitim merkezlerinden yardım alabilirsiniz.


379 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç