Köpekler Nasıl Yıkanır ? Köpekler Banyoya Nasıl Alıştırılır

24-09-2019 22:56:12

Köpekler Nasıl Yıkanır ? Köpekler Banyoya Nasıl Alıştırılır

Köpekler nasıl yıkanır ? Kirli köpekler evcil hayvan sahiplerinin yaşamının bir gerçeğidir. Köpeğinizi evde yıkamak size biraz zahmetli gelebilir. Hem sizin hem de en sevdiğiniz köpeğinizi yıkamak için zevk almanızın yolları bu yazımızda 

Köpekler için banyo hazırlığı
 

Köpeğinizin banyo sırasında gevşemesi veya sakinleşmesi zorsa, uzun bir yürüyüş veya koşu sorunu çözebilir. Egzersiz yapan bir köpek daha banyo dostu olacaktır, çünkü yorgun ve bir molaya ihtiyacı olacaktır. Bizim gibi, birçok köpek egzersizden sonra yorgun olduklarında suya dalabilirler.

İlk kez banyo yapanlar için rutini basit aşamalara ayırın. Oyuna katılmak ve banyoyu başlatmadan önce onu banyo alanında ödüllendirmek için oyuncaklar veya yiyecek kullanın. Ona birşeyler verirken suyu akıtın veya en sevdiği oyuncağını ayak bileğinden yüksek suya atın . Bu, köpeğinizin banyo zamanı ile pozitif ilişki kurmasına yardımcı olur. Bu şekilde zamanla ona suyu sevdirebilirsiniz.

Su :

Sıcak veya soğuk su köpekleri, özellikle de yavruları ürkütürebildiğinden ve onları hemen strese sokabildiğinden, ılık su önerilir.

Şampuan: 

Tüylü olmayan köpekler için asla şampuan veya saç kremi kullanmayın. İnsan derisi bir köpeğinki kadar hassas değildir. 

Köpek dostu şampuanlar, yulaf ezmesi, aloe vera, bitkisel proteinler, vitaminler ve narenciye özleri gibi doğal bileşenler içerir. Veterinerinizden, köpeğinizin kendine özgü cildi için bir şampuan önerisi isteyin.

Köpeğinizin özel şampuanını önceden hazırlayın ve banyoyu hazırlamadan önce onu görmesi ve koklaması için ona bir şans verin. Köpek

Oyuncaklar, davranır ve havlular:

Aynı çocuklar gibi köpeklerde oyuncakları sever.Onlara sevdiği oynadığı oyuncakları gösterin. Olumlu pekiştirici eşyalar, eğer biraz endişeli olursa onu daha rahat bir duruma sokar.Yyeniden odaklamasına yardımcı olacaktır.

Evde yıkıyorsanız bol miktarda havlu getirin her yer ıslansın istemezsiniz.

 

Köpeğinizi özellikle ilk kez yıkıyorsanız eski kıyafetler giyin. Çünkü bol miktarda ıslanacaksınız.Buna ilk zamanlar için alışın bu gayet normal unutmayın köpeğinizde bu konuda bir alışkanlık edinecektir

Ayrıca vücut dilinize de dikkat edin. Sakin ve kendinden emin kalırsan, köpeğin liderini takip edecektir.Köpeğinizi en sevdiği oyuncaklar, yiyecekler ile banyoyu oyun zamanı olarak güçlendirin. 

Evcil dostunuzu yani köpeiğinizi zorla suya sokmayın.Bu onu sudan korkutacaktır. Ona bahçenizde hortumla veya başka birşeyle su tutmayın. Unutmayın bunlar köpeğinizi sudan uzaklaştırıcaktır.


402 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
16 Aylık Eşleşmeye Hazır Safkan French Buldog
0 TL
16 Aylık Eşl
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
Maltese Terrier 3 Aylık Dişi Aşıları Tam Wc Eğitimli
0 TL
Maltese Terr
cocker
0 TL
Cocker
FCİ Evraklı Dişi Pomeranian
0 TL
FCİ Evraklı
Adanadan safkan maltese terrier yavrular
0 TL
Adanadan saf
AYI SURAT POMERANİAN YAVRULARI
0 TL
AYI SURAT PO
Orjinal Pomeranian Dişi Ve Erkek Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Orjinal Maltis Terrier Erkek Ve Dişi
0 TL
Orjinal Malt
sayaç