Köpekler Nasıl Yıkanır ? Köpekler Banyoya Nasıl Alıştırılır

24-09-2019 22:56:12

Köpekler Nasıl Yıkanır ? Köpekler Banyoya Nasıl Alıştırılır

Köpekler nasıl yıkanır ? Kirli köpekler evcil hayvan sahiplerinin yaşamının bir gerçeğidir. Köpeğinizi evde yıkamak size biraz zahmetli gelebilir. Hem sizin hem de en sevdiğiniz köpeğinizi yıkamak için zevk almanızın yolları bu yazımızda 

Köpekler için banyo hazırlığı
 

Köpeğinizin banyo sırasında gevşemesi veya sakinleşmesi zorsa, uzun bir yürüyüş veya koşu sorunu çözebilir. Egzersiz yapan bir köpek daha banyo dostu olacaktır, çünkü yorgun ve bir molaya ihtiyacı olacaktır. Bizim gibi, birçok köpek egzersizden sonra yorgun olduklarında suya dalabilirler.

İlk kez banyo yapanlar için rutini basit aşamalara ayırın. Oyuna katılmak ve banyoyu başlatmadan önce onu banyo alanında ödüllendirmek için oyuncaklar veya yiyecek kullanın. Ona birşeyler verirken suyu akıtın veya en sevdiği oyuncağını ayak bileğinden yüksek suya atın . Bu, köpeğinizin banyo zamanı ile pozitif ilişki kurmasına yardımcı olur. Bu şekilde zamanla ona suyu sevdirebilirsiniz.

Su :

Sıcak veya soğuk su köpekleri, özellikle de yavruları ürkütürebildiğinden ve onları hemen strese sokabildiğinden, ılık su önerilir.

Şampuan: 

Tüylü olmayan köpekler için asla şampuan veya saç kremi kullanmayın. İnsan derisi bir köpeğinki kadar hassas değildir. 

Köpek dostu şampuanlar, yulaf ezmesi, aloe vera, bitkisel proteinler, vitaminler ve narenciye özleri gibi doğal bileşenler içerir. Veterinerinizden, köpeğinizin kendine özgü cildi için bir şampuan önerisi isteyin.

Köpeğinizin özel şampuanını önceden hazırlayın ve banyoyu hazırlamadan önce onu görmesi ve koklaması için ona bir şans verin. Köpek

Oyuncaklar, davranır ve havlular:

Aynı çocuklar gibi köpeklerde oyuncakları sever.Onlara sevdiği oynadığı oyuncakları gösterin. Olumlu pekiştirici eşyalar, eğer biraz endişeli olursa onu daha rahat bir duruma sokar.Yyeniden odaklamasına yardımcı olacaktır.

Evde yıkıyorsanız bol miktarda havlu getirin her yer ıslansın istemezsiniz.

 

Köpeğinizi özellikle ilk kez yıkıyorsanız eski kıyafetler giyin. Çünkü bol miktarda ıslanacaksınız.Buna ilk zamanlar için alışın bu gayet normal unutmayın köpeğinizde bu konuda bir alışkanlık edinecektir

Ayrıca vücut dilinize de dikkat edin. Sakin ve kendinden emin kalırsan, köpeğin liderini takip edecektir.Köpeğinizi en sevdiği oyuncaklar, yiyecekler ile banyoyu oyun zamanı olarak güçlendirin. 

Evcil dostunuzu yani köpeiğinizi zorla suya sokmayın.Bu onu sudan korkutacaktır. Ona bahçenizde hortumla veya başka birşeyle su tutmayın. Unutmayın bunlar köpeğinizi sudan uzaklaştırıcaktır.


347 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç