Köpek Yıkama İpuçları

28-09-2019 18:11:39

Köpek Yıkama İpuçları

Kirli köpekler evcil hayvan-ebeveyn yaşamının bir gerçeğidir. Köpeğinizi evde yıkamak banyo yerinizde biraz suya neden olabilir. En kötüsü, çok daha büyük bir küvete sahip olmanızı, yedi havluya sahip olmanızı veya bu lüks  köpek çamaşır makinesinden birine yatırım yapmış olmanızı diliyoruz.

Burada banyo zamanını hem sizin hem de en sevdiğiniz köpek için daha eğlenceli ve olumlu bir deneyim haline getirmenin yollarını bulabilirsiniz.

Köpek hazırlık

Köpeğinizin banyolar sırasında gevşemesi veya sakinleşmesi zorsa, uzun bir yürüyüş veya koşu sorunu çözebilir. Egzersiz yapan bir köpek daha banyo dostu olacaktır, çünkü yorgun ve bir molaya ihtiyacı olacaktır. Bizim gibi, birçok köpek egzersizden sonra sıcak ve yorgun olduklarında suya dalabilirler.

İlk kez banyo yapanlar için rutini basit aşamalara ayırın. Oyuna katılmak ve banyoyu başlatmadan önce onu banyo alanında ödüllendirmek için oyuncaklar veya yiyecek kullanın. Ona bir muamele verirken suyu akıtın veya en sevdiği oyuncağını ayak bileği yüksek suya daldırın. Bu, köpeğinizin banyo zamanı ile pozitif ilişki kurmasına yardımcı olur. Köpeğiniz banyoya bir balık gibi suya girdiğinde tekrar alabilir, ancak buna değecektir.

Kurmak

Köpekler, özellikle yavru köpekler olduğunda, sınırsız ilgi alanına sahip değillerdir, bu yüzden onu tanıtmadan önce banyoya kadar tuzak kurmuşlar.

Su :

Sıcak veya soğuk su köpekleri, özellikle de yavruları ürkütürebildiğinden ve onları hemen strese sokabildiğinden, ılık su önerilir.

Şampuan: 

Tüylü olmayan aile üyeleri için asla şampuan veya saç kremi kullanmayın. İnsan derisi bir köpeğinki kadar hassas değildir. Sonuç olarak, şampuanlarımız, yavrularınızı döküntülere eğilimli, donuk ve kırılgan bir kat ile bırakabilen doğal saç yağlarını ve balmumu çıkarmak için yapılmıştır.

Köpek dostu şampuanlar, yulaf ezmesi, aloe vera, bitkisel proteinler, vitaminler ve narenciye özleri gibi doğal bileşenler içerir. Veterinerinizden, köpeğinizin kendine özgü cilt ve ceketi ihtiyaçları için doğru şampuanı önermesini ve yapay koku ve boyalardan kaçınmasını isteyin.

Köpeğinizin özel şampuanını önceden hazırlayın ve banyoyu çalıştırmadan önce onu görmesi ve koklaması için ona bir şans verin. Malzemelerini almak için ıslanana kadar beklemek banyo alanınıza bir muson davet etmek gibidir.


232 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç