Yaş Köpek Maması Faydaları

28-09-2019 18:14:00

Yaş Köpek Maması Faydaları

Eğer telaşlı bir yiyen bir köpeğiniz varsa, köpeğinizin seveceği ve tadını çıkarmaya devam edeceği bir köpek maması bulmaya çalışırken sabrınız olabilir. Yemek zamanını ıslak köpek maması ile karıştırmak, köpeklerinizi kasesine geri getirmeye yardımcı olabilir. İşte nedenlerinden bazıları:

Yaş köpek maması tadı tomurcukların hoşuna gider. 

Islak köpek maması çoğu köpekler için damak zevklidir. Köpek mamasını kurutmak için kullanıldığında köpeğinizin köftelerinin lezzetini arttırır ve köpeğinizi çeşitli yeni tatlara ve besleyici bileşenlere maruz bırakabilir.

Yaş köpek maması nemlendirmeye yardımcı olur.

Köpeğiniz birçok köpek gibiyse, yeterince su içmeyebilir. Islak köpek maması, köpeğinizin nemli kalmasına yardımcı olabilir, çünkü kuru yemekten daha yüksek bir nem içeriğine sahiptir.

Köpeğinizin su alımını artırmak, böbrekler gibi ana organlarda ve idrar yollarında daha az zorlanmaya yardımcı olur. Nem açısından zengin bir diyet, böbrek sorunları olan diyabetik köpekler için sıklıkla önerilmektedir. Doğal olarak, özellikle belirli sağlık koşulları söz konusu olduğunda köpeğinizin diyetini değiştirmeden önce daima veterinerinize danışın. 

Yaş köpek maması çiğnemeyi kolaylaştırır.

Islak yiyecekleri çiğnemek daha kolaydır, bu da eksik dişleri, yanlış hizalanmış çeneleri veya daha küçük ağızları olan köpekler için idealdir.

Yaşlı köpekler de daha yumuşak yiyecekleri çiğniyorlar. Lezzet ve aroma bakımından zengin olan ıslak köpek maması, koku alma duyusu zayıflamışsa yaşlı köpekleri yemeye teşvik edebilir.   

Aroma bakımından zengin ıslak köpek maması da, iştahsızlığı olan köpekleri yemeye özendirir. Bu özellikle köpeğinizin bir hastalık sırasında iyileşmek için beslenmeye ihtiyacı varsa, ancak yemek yemek gibi hissetmiyorsa önemlidir.


130 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç