Apartmanda Köpek Yetiştirmek

29-09-2019 17:35:09

Apartmanda Köpek Yetiştirmek

Ayak sesleri ve havlama

Siz ve komşularınız, birisinin her yanına geldiğinde kedinizin bozulmasını istemiyorsunuz. Köpeğinize ayak sesleri duyduklarında havlamamasını öğretmek için, bir aile üyesine veya komşunuza birkaç kez kapınızın önünde yürüyün. Yavrunuzu uzanıp kalması için eğitin; Köpekler, uzandıklarında havlanma eğilimi göstermezler. Havlama genellikle siz ve yavru köpeğinizin çok evli bir evde yaşadığınızda ana problemdir. Köpekler genellikle güvenli alanlarının dışında sesler ve ayak sesleri duydukları için tehdit ve bölge hissederler, dolayısıyla havlarlar.

Yavru köpeğiniz emrinize her geldiğinde ve adım adım havlamayı bıraktığında, onu ödüllendirin. Küçük çocuğunuzun seslerini nasıl kontrol edeceğini öğrenene kadar bunu her gün birkaç kez uygulayın.

İşte Doktor Foster & Smith’den bazı havlama-modifikasyon ipuçları:

 • Kısaca, beş ila on dakikalık seanslar yapın, yavruya yatmayı ve havlamamayı öğretin.
 • Yavrular havladığında “Hayır!” Diye bağırmayın, bu genellikle daha da kötüye gider, çünkü köpek yavrusu da katıldığınızı ve havladığınızı düşünebilir.
 • "Dur" veya "yeterli" gibi bir kelimelik bir komut seçin ve kediniz aşırı derecede kabardığında daima bu kelimeyi sakin bir ses tonunda kullanın. Evinizdeki herkes aynı komutu kullanarak aynı tonu kullanmalıdır.
 • Olumlu güçlendirme, cezadan daha güçlüdür. Sağlıklı muamele kullanmak iyidir, ancak bazen sözlü övgü ve sarılmalar ile ödüllendirmek daha da iyidir.
 • Yavru köpeğiniz aşırı derecede kabardığında, içine sarılarak veya yatıştırıcı yorumlarla oynamayın. Gerçekten orada hissedebilirsiniz, çünkü bu onun davranışlarını pekiştirebilir olduğunu onun sefere havlayan kötüleşebilir konusunda alarma gereken bir şeydir.
 • Kedinizin havlama sorunları düzelmezse, hayvan eğitmenlerinden, davranış uzmanlarından ve veterinerinizden daima profesyonel yardım alın.
 • Egzersiz, egzersiz, egzersiz

  Avluya sahip köpeklerin, apartman köpeklerinden daha aktif olmaları gerekmez; Yine de sık sık yürüyüşlere çıkmaları gerekiyor ve her zaman bu temel egzersizi yapmıyorlar. 

  Bir bakıma, apartman köpekleri aslında daha fazla yürüyüşe geçebilir çünkü evcil hayvan ebeveynleri onları banyo molaları için dışarıya çıkarmak zorundadır. Açık havada iken, yürüyüş kadar iyi olabilir. Yavrunu, özellikle kalabalık, gürültülü caddelerde, tasmasını tut.

  Köpek parkları, yavrularınızı egzersiz yapmak ve diğer insanlarla ve köpeklerle sosyalleşme becerilerini öğretmek için harika bir yerdir. Tasfiye edilirken, yavru köpeğinizi yavaşça pakete sokun. Köpek parkları tarafsız bir bölgedir, bu nedenle yavrularınız kendilerini tehdit altında hissetmemelidir, ancak hala sizi koruyabilir, bu yüzden yavaş yavaş dolaşmasına izin verin.

  Köpeğinizi her zaman kendiniz egzersiz edemiyorsanız, köpeğinizi dışarı çıkaracak ve günlük gezisi için yaklaşık güvenilir, saygın bir köpek gezgini isteyin.

Lazımlık eğitimi ile tutarlı olun

Hangi ev temizliği yöntemini denerseniz, sandık, kâğıt veya açık hava antrenmanlarında, köpeklerin kafanızın karışmamasına dikkat edin. Ayrıca, köpeğinizi düzenli bir şekilde beslemeye yardımcı olur ve sabah ilk işinizi rahatlatmak için yavrularınızı dışarı çıkarır. Yavru köpeğiniz ne zaman gitmesi gerektiğini size bildirecek, bu yüzden etrafta dolaşmak, sızlanmak ve kapının yanında durmak gibi ipuçlarını yakından izleyin.

Aşılarla güncel kalın

Kompleksinizde ortak bir alan olmasa bile, diğer sakinlere ve onların tüylü aile üyelerine çarpmanız muhtemeldir. Aşılar hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir, bu nedenle yavrularınızı olabildiğince sağlıklı tutmanız akıllıca olur ve umarım komşularınız da aynısını yapar. 


228 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç