Yavru Köpek Diş Çıkartması İçin İpuçları

29-09-2019 17:37:49

Yavru Köpek Diş Çıkartması İçin İpuçları

Eve yeni bir köpek yavrusu getirmekten daha büyük zevkler var. O küçük sallama kuyruğu ve o büyük sarkık kulaklar kalbinizin erimesini sağlamak için yeterli. Aileniz için yeni bir deneyim sahiplenme zamanı ama unutmayın bunlarında ufakta olsa sancıları var.

Başlangıçta keyifli geçen haftalardan sonra yavrular gelişmeye başlar ve bu, konumuz diş sağlığı olduğu için artan ağrı anlamına gelir.

Altı aylık bir yavru köpeği barınaktan aldıysanız veya yavru köpek sahiplendirenlerden köpek yavrusu aldıysanız, diş çıkarma büyümenin kaçınılmaz bir parçasıdır. Acı verici, titiz ve genellikle en sevdiğiniz ayakkabının çiğnenip sallanmasına neden olur.

İşte evcil dostunuz için diş çıkarmanın daha az zahmetli bir deneyim haline getirmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

Diş çıkarma başladıysa

Yavru köpeğiniz büyük olasılıkla evinize gelmeden önce diş çıkarma işleminin ilk aşamalarından geçmiştir. 2 ila 4 hafta arasında ilk önce süt veya yavru dişleri görülür.

Üç ila dört aylıkken, köpek yavrusu için diş çıkarma genellikle başlar ve iki ila üç ay sürebilir. Yavru köpeğinizin yetişkin köpekleri içeri girmeye ve yavru köpeklerin yerine geçmeye başlayacaktır. Evin etrafındaki orijinal köpek dişlerini bulamazsanız endişelenmeyin. Birçok yavru yetişkin dişleri ortaya çıktıkça onları yutar.

Yatıştırmaya başlamalısın

Diş çıkarma bebeklerini ve yavrularını yatıştırmaya yönelik çoğu teknik, basit bir eyleme dayanır: çiğneme.

Herhangi bir evcil hayvan dükkanında çeşitli çiğneme oyuncak seçenekleri bulunur. Peluş oyuncaklar, plastik oyuncaklar, plastik oyuncaklar, çiğneme çubukları, ham deri kemikleri vb. Vardır. Her şeyden birine ihtiyacınız olmasa da, seçeneklere sahip olmak iyidir. Yavru köpeğinizin can attığı gibi bir şey, onların diş çıkarma sırasında değişebilir ve buna uyum sağlayacak bir şey olmasını istersiniz.

Tüm temelleri kaplamak için sert bir şey, yumuşak bir şey ve yenilebilir bir şey, bir çiğneme çubuğu veya kemik gibi öneriyoruz. Farklı şekiller ve dokular olması hile yapabilir. Buz küpleri bile diş çıkarma yavrularınız için harika bir rahatlama sağlayabilir.

Ayrıca bir savaş römorkörü oyuncağı da dahil etmek isteyebilirsiniz. Bu aktivite, köpek dişinin gelişimi için kritik öneme sahip olan hem diş çıkarma hem de eğitim için iyi olabilir. Unutmayın, sadece köpek yavrusu onaylı oyuncaklar ve çiğneme kullanın; bebekler için diş çıkarma maddeleri yavrular için endike değildir.


239 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
16 Aylık Eşleşmeye Hazır Safkan French Buldog
0 TL
16 Aylık Eşl
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
Maltese Terrier 3 Aylık Dişi Aşıları Tam Wc Eğitimli
0 TL
Maltese Terr
cocker
0 TL
Cocker
FCİ Evraklı Dişi Pomeranian
0 TL
FCİ Evraklı
Adanadan safkan maltese terrier yavrular
0 TL
Adanadan saf
AYI SURAT POMERANİAN YAVRULARI
0 TL
AYI SURAT PO
Orjinal Pomeranian Dişi Ve Erkek Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Orjinal Maltis Terrier Erkek Ve Dişi
0 TL
Orjinal Malt
sayaç