Kulak Enfeksiyonlarından Kaçınmanın Yolları

30-09-2019 17:45:19

 Kulak Enfeksiyonlarından Kaçınmanın Yolları

Köpeklerin çoğu yüzmeyi sever, ancak köpeğinizin bir gölde kürek çektikten sonra kulaklarını kaşıdığını ve ovaladığını fark ederseniz, köpeğinizin kulak iltihabı yakalaması olasıdır. Kırmızı, enfekte olmuş kulaklar, veterinerlerine neredeyse tüm diğer sorunlardan daha fazla köpek getirir.

Enfeksiyonun çoğu zaman dış kulak kanalını içerir ve köpek otitis eksterna olarak adlandırılır . Köpek kulak kanalları dikey olduğundan, yatay kulak kanallarımızın aksine, insan kulaklarından daha fazla moloz toplarlar.

Disket kulaklı köpekler, hevesli yüzücüler, yakın zamanda aşılanmış yavru köpekler, yaşlı köpekler ve alerjileri, tiroid dengesizlikleri veya bağışıklık sistemi bozuklukları olan köpekler diğer köpek dişlerinden daha fazla kulak enfeksiyonuna sahip olma eğilimindedir. Bakteriler, mayalar, kulak akarları, aşırı kıllar, nem, balmumu veya yabancı cisimler kanallarına sıkışabilir.

Orta ve iç kulaktaki enfeksiyonlar daha ciddidir, ancak genellikle dış kulak enfeksiyonları ile başlar. Köpeğinizin kafası çok eğiliyorsa, daire içine alın veya bakın

ms koordinasyonsuz, veterinerinize hemen bakın. Erken tanı kulak zarı ve genel işitme sağlığı için önemli olan enfeksiyonu önleyebilir.

Diğer kulak enfeksiyonu semptomları şunlardır: kafa sallama, kulaklara pençe atma, sızlanma, koyu ve kokulu akıntı, pullu cilt, kızarıklık, kulak şişmesi ve / veya kulakların kaşınması. Sağlam kulaklar nadiren kötü koktuğu için güçlü koku bir işarettir.

Veteriner hekiminiz, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmak için Tramadol gibi ağrı kesicilerle birleştirilmiş topikal ilaçlar veya sistemik antibiyotikler ve / veya bir steroid verecektir.


262 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Orjinal Pomeranian Boo Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Dişi Teddy Bear Pomeranian Boo Yavrumuz
0 TL
Dişi Teddy B
Safkan Pomeranian Boo Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Pomer
Muhabbet Kuşu Çift İzmir
0 TL
Muhabbet Kuş
Yorkshire Kanarya İzmir
0 TL
Yorkshire Ka
Safkan Maltese Yavrular İzmir
0 TL
Safkan Malte
Safkan Pug Yavrusu 4 Aylık Tüm Aşıları Yapılmış
0 TL
Safkan Pug Y
British Shorthair Yavrular İzmir
0 TL
British Shor
Kangal Yavruları İzmir - Safkan Kangal Yavruları
0 TL
Kangal Yavru
İngiliz Cocker Spaniel Yavru İzmir
0 TL
İngiliz Cock
French Bulldog Yavru Safkan Irk Garantili
0 TL
French Bulld
Shih tzu yavrular  ( şitzu yavrular ) - Shih Tzu Yavru İzmir
0 TL
Shih tzu yav
Pug Yavruları Safkan Irk Garantili - Pug Yavruları İzmir
0 TL
Pug Yavrular
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
sayaç