Kulak Enfeksiyonlarından Kaçınmanın Yolları

30-09-2019 17:45:19

 Kulak Enfeksiyonlarından Kaçınmanın Yolları

Köpeklerin çoğu yüzmeyi sever, ancak köpeğinizin bir gölde kürek çektikten sonra kulaklarını kaşıdığını ve ovaladığını fark ederseniz, köpeğinizin kulak iltihabı yakalaması olasıdır. Kırmızı, enfekte olmuş kulaklar, veterinerlerine neredeyse tüm diğer sorunlardan daha fazla köpek getirir.

Enfeksiyonun çoğu zaman dış kulak kanalını içerir ve köpek otitis eksterna olarak adlandırılır . Köpek kulak kanalları dikey olduğundan, yatay kulak kanallarımızın aksine, insan kulaklarından daha fazla moloz toplarlar.

Disket kulaklı köpekler, hevesli yüzücüler, yakın zamanda aşılanmış yavru köpekler, yaşlı köpekler ve alerjileri, tiroid dengesizlikleri veya bağışıklık sistemi bozuklukları olan köpekler diğer köpek dişlerinden daha fazla kulak enfeksiyonuna sahip olma eğilimindedir. Bakteriler, mayalar, kulak akarları, aşırı kıllar, nem, balmumu veya yabancı cisimler kanallarına sıkışabilir.

Orta ve iç kulaktaki enfeksiyonlar daha ciddidir, ancak genellikle dış kulak enfeksiyonları ile başlar. Köpeğinizin kafası çok eğiliyorsa, daire içine alın veya bakın

ms koordinasyonsuz, veterinerinize hemen bakın. Erken tanı kulak zarı ve genel işitme sağlığı için önemli olan enfeksiyonu önleyebilir.

Diğer kulak enfeksiyonu semptomları şunlardır: kafa sallama, kulaklara pençe atma, sızlanma, koyu ve kokulu akıntı, pullu cilt, kızarıklık, kulak şişmesi ve / veya kulakların kaşınması. Sağlam kulaklar nadiren kötü koktuğu için güçlü koku bir işarettir.

Veteriner hekiminiz, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmak için Tramadol gibi ağrı kesicilerle birleştirilmiş topikal ilaçlar veya sistemik antibiyotikler ve / veya bir steroid verecektir.


204 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç