Pug köpeklerin özellikleri ve bakımı

03-10-2019 22:14:29

Pug köpeklerin özellikleri ve bakımı

Pug köpeklerin özellikleri ve bakımı

Puglar oynak, şımarık ve sevimli köpeklerdir. Genellikle sıkıntılı ama oldukça sadık köpeklerdir. Genel olarak, Pug mutlu bir eğilim ile sevgi dolu bir köpek olduğunu kanıtlamıştır.

Puglar havlamaya düşkün değildir ve çok sosyal köpeklerdir. Çocukların, yabancıların ve diğer ailede bulunan evcil hayvanların tadını çıkarırlar. Zekidirler ve sahipleriyle birlikte mutlu olurlar.

Pug sevmesi kolay sadık bir arkadaşı arayan herkes için harika bir köpektir.

Pug köpeklerin tarihi

 Bu güne kadar, tarihçiler Pug'ların ilk ne zaman ortaya çıktığı konusunda hemfikir olamazlar. Bu türün ilk kayıtları sadece M.Ö. 400 yıllarına kadar uzanır.Tarihçiler, Pug'un Doğu'daki kökenli, Pug ve Pekinezin benzer özelliklere sahip olduğuna inanırlar.

Çin, o zamanlar “foo dog” olarak bilinen antik Pug'a sahip olan ilk ülkedir. Puglar, Tibetli Budist manastırlarının ve Çin İmparatorunun evcil öpekleriydi

Yüzyıllar geçtikten sonra Pugs nihayet Çin'den Japonya'ya ve sonra Avrupa'ya doğru yola çıktı. Aslında Hollanda, Pug'un popüler olduğu ilk Avrupa ülkesiydi. Popülerliği 1500'lerde başladı.

1700'lerin sonunda Pugs popülaritesi İngiltere'den Fransa'ya uzandı. Sonra 19. yüzyılda Çin, İngiltere'ye ilk siyah Pug'u ithal etti.

 

Pug köpeklerin özellikleri ve pug bakımı nasıl olmalıdır.

Puglar genellikle küçük ve şekillerinden dolayı yaşlı gibi gözüken köpek olarak tanımlanır. Ortalama 5-10 kg ağırlığında ve omuzda 30-40 cm arasındadır ve bu grupta sıra dışı çocuklara düşkün olan tek ırklardan biridir. Bu onları ideal bir aile hayvanı yapar.

Sevgi dolu çocuklarla birlikte, Pug diğer evcil hayvanların varlığına aldırış etmiyor ve yabancılarla inanılmaz derecede etkileşime girebiliyorlar.
 

Pug iyi bir bekçi köpekleri olabilir.Tuhaf sesler veya ziyaretçiler için sahiplerini uyarırlar. Bu uyarı sadece havlama ile olur saldırma gibi huyları yoktur.

Puglar, özellikle de eğitim söz konusu olduğunda, tembellik gösterebilirler ve zaman zaman biraz güçlü ve istekli olabilirler. Ancak, nazik ve sürekli eğitim ile onlar istenilen düzeye getirilebilirler. Bir Pug'un inatçılığına kızmayın. Bu cins son derece akıllı ve iyi bir eğitim ile herşeyi yapabilirler..

Bir Pug, sahibinin gittiği her yerde yaşamaktan mutludur. Ayrıca, inanılmaz derecede aktif değillerdir.Uyumayı çok severler. Bu nedenle, Pug apartman hayatında iyi bakılabilir Ayrıca pug ırkı köpekler kolayca kilo alabileceği için onu aktif tutmaya teşvik etmeniz şarttır. Pug'unuzu günde en az bir kez güzel bir yürüyüşe çıkarın. En az 10 dakikalık yürüyüş şarttır ve mümkün olduğunca onunla oynayın.

 

Pug, 12-15 yıl arasında iyi bir ömre sahip olsa da, bilmeniz gereken birçok sağlık problemi var. Örneğin, Puglar sıcak ve soğuk sıcaklıklara karşı son derece hassastır. Soğuk algınlığına kolayca yakalanabilir. Ek olarak, Pug, birçok alerjiye eğilimlidir. Ayrıca göz ve cilt problemlerine ve obeziteye eğilimlidirler.

Sağlık meselelerinin yanı sıra, Pug'ların bakımı kolaydır. Sadece haftada bir veya iki kez fırçalamaya ihtiyaç duyar, ancak yüzündeki kıvrımlar düzenli olarak temizlenmelidir. Buna ek olarak, Pug dökülme mevsiminde yoğun olarak tüy dökerler.

Puglar ilk kez köpek sahibi olmak isteyenler için harika bir seçimdir, ancak bu hassas ırka ihtiyaç duyduğu özel bakımı sağlamak için istekli olmalısınız. Ona ihtiyacı olan sevgi ve bakımı verebildiğiniz sürece, uzun süre boyunca bir arkadaş olarak sağlıklı bir köpeğiniz olacaktır.


257 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Satılık Pug Yavruları Safkan Irk garantili
3,500 TL
Toy poodle yavruları safkan 3 aylık
0 TL
Toy poodle y
King Doberman Yavrular Sahiplendirilecektir
0 TL
King Doberma
BLUE POİNT YAVRULAR
0 TL
BLUE POİNT Y
Orijinal Sivas Kangalı
0 TL
Orijinal Siv
Ücretsiz kangal yavruları
0 TL
Ücretsiz kan
Ala Malaklı Ev Arıyoruz
0 TL
Ala Malaklı
Kafkaf Köpeğimiz
0 TL
Kafkaf Köpeğ
Yavrularımıza Ev Alıyoruz
0 TL
Yavrularımız
Limona ev arıyoruz
0 TL
Limona ev ar
Pamuğumuza aile arıyoruz
0 TL
Pamuğumuza a
Minik Prensesimiz Merlin
0 TL
Minik Prense
Dumana yuva arıyoruz
0 TL
Dumana yuva
Ailesini Arıyoruz
0 TL
Ailesini Arı
sayaç