Köpeğim ayakkabılarımı parçalıyor ne yapmalıyım

04-10-2019 22:03:33

Köpeğim ayakkabılarımı parçalıyor ne yapmalıyım

Köpeğimiz yavru olduğunda eski bir çift ayakkabıyı çiğnemesine izin verdik, çünkü çok tatlıydı. Ama şimdi bir yaşında ve bulduğu herhangi bir ayakkabıyı çiğniyor ve parçalıyor.En sonda pahalı bir çift ayakkabıyı parçaladı ne yapmalıyım ? . Bunu yaptığında sinirleniyoruz, ama biliyoruz çünkü erken yaşta izin verdik. Ayakkabı çiğneme alışkanlığını durdurabilir miyiz, yoksa sonsuza dek yaşamaya mahkum muyuz? Hemen göz atalım

Bir köpek yavrusu yetiştirmenin altın kuralı basittir: Yavru köpeklerin ilk  zamanlar yaptıkları davranışları, yetişkin bir köpek olduğunda istemezsiniz . Yani o zamanlar size tatlı hoş gelen davranışlar yetişkinlikte hoş gelmeyecektir. Bu sebepten köpekler yavru iken yaptıklarını yetişkin olduklarında da yaparlar ve bu alışkanlık olur. 

Köpekleriniz daha güçlü ve daha hızlı bir vücudu olan yetişkin bir köpek olduğunda, kötü alışkanlıkları kırmak çok daha zor olabilir.

Başlamadan Önce Kötü Davranışı Durdurun

Evcil hayvanlarımız için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak amaçlarımız ne kadar iyi niyetli olsa da yanlış adımlar atıyoruz. 

Başlamadan önce istenmeyen davranışların en başından korunmasını sağlamaktır. Önleyici çabalar, istenmeyen davranışlarda bulunma fırsatlarını ortadan kaldırmak, enerjiyi bu davranışlardan uzaklaştırmak için uygun çıkışlar sağlamak ve istenmeyen davranışlar meydana geldiğinde ilgili herhangi bir ödülü kaldırmaktır. Köpeğiniz artık bir köpek yavrusu olmasa da, bu strateji hala ayakkabılarınızı çiğnerken aklında olacaktır.

Köpeğinizin Çiğneme Alışkanlıklarını Nasıl Değiştirirsiniz?

Köpeğinizin onları almasını imkansız hale getirerek ayakkabılarınızı çiğnemek için gereken cazibeyi kaldırarak işe başlamanız gerekir. Ayakkabıları kapalı dolaplarda, mandallı kutularda veya köpeğinizin ulaşamayacağı kadar yüksek bir rafta tutun. Köpeğinizin, sehpanın altından veya yatak odanızdaki zeminden kolayca bulabileceği hiçbir yere ayakkabı bırakmayın - ziyaretçilere ve aile üyelerine de aynı şeyi hatırlatır.

Bunun yerine, köpeğinizin oynaması için uygun çiğneme oyuncakları koyun. Bir Kong ya da ip oyuncak gibi kabul edilebilir bir şeyi çiğnediğinde onu övün ve ödüllendirin .

 

Eğer onu ayakkabıda çiğniyor bulursanız, ona biraz kızın ve ceza verin bu cezayı ona göserin. En sevdiği yiyeceği vermemek gibi cezalar köpeğinizin aklında kalacaktır. Bunun yerine ayakkabıyı yorum yapmadan ya da tepki göstermeden uzaklaştırın ve onu çiğneme oyuncaklarına yönlendirin. Bunu ne kadar çok yaparsan o kadar iyi çünki zamanla köpeğiniz bunu sevmediğinizi bilecektir.Doğru şeyleri çiğnemesi için onu övün ve yapmaması gereken bir şeyi çiğnediğinde dikkatini kesin.

Bir köpek, bir davranışa, özellikle de ekstra dikkat gibi ödüller veren bir davranışa girdiğinde, alışkanlık daha köklü hale gelir. Yerleşik bir alışkanlığı kırmak daha zordur, ancak zaman ve sabırla yapılabilir.

Unutmayın özellikle biz türklerde köpek dövme gibi huylar var hiç değilse istemediğimiz birşey yapıldığında hafifte olsa köpek, kedi ne besliyorsak vurmak var.Bunu asla yapmayın. Köpeklerinizde duygusaldır. Dövme hatta bağırma ile istediğinizi yaptıramazsınız.Hatta bazı ırk köpekler bunu aksine yapar.Sabırlı olmalısınız ve yukarıda anlattıklarımızı uygulayın sonuç olarak köpeğiniz ayakkabıyı kemirmekten vazgeçecektir.

köpek ilanları kedi ilanları evcil hayvan sahiplenme adına ne arıyorsanız hepsi petmex.net sitesinde. Tüm evcil hayvan ilanlarına burdan ulaşabilir ve ücretli veya ücretsiz bir evcil hayvanb sahibi olabilirsiniz. İsterseniz evcil hayvanlarınıza bir eş bulabilir dilersiniz sizde evcil hayvanlarınızı sahiplendirebilirsiniz.Çok Yakında yagın petshop ürünleride websitemizde olacaktır.

Petmex


7974 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
YAVRU POMERANİAN
0 TL
YAVRU POMERA
16 Aylık Eşleşmeye Hazır Safkan French Buldog
0 TL
16 Aylık Eşl
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
YAKIŞIKLI POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
YAKIŞIKLI PO
POMERANİAN BOO YAVRULARI
0 TL
POMERANİAN B
Maltese Terrier 3 Aylık Dişi Aşıları Tam Wc Eğitimli
0 TL
Maltese Terr
cocker
0 TL
Cocker
FCİ Evraklı Dişi Pomeranian
0 TL
FCİ Evraklı
Adanadan safkan maltese terrier yavrular
0 TL
Adanadan saf
AYI SURAT POMERANİAN YAVRULARI
0 TL
AYI SURAT PO
Orjinal Pomeranian Dişi Ve Erkek Yavrularımız
0 TL
Orjinal Pome
Orjinal Maltis Terrier Erkek Ve Dişi
0 TL
Orjinal Malt
sayaç