En Uzun Yaşayan Köpek Irkları

05-10-2019 22:51:32

En Uzun Yaşayan Köpek Irkları

Hepimiz köpeklerimizin hayatlarımızı yıllarca paylaşmasını istiyoruz. Bunun nekadar uzun olacağı büyük ölçüde beslenme ve veteriner bakımı gibi faktörlere bağlıdır, araba çarpması gibi kazalar olursa yapacak bişey yok ama uzun yaşam için genetik de rol oynar. Bazı ırklar uzun ömürler için programlanmış gibi görünmektedir .

Uzun süredir sizinle yaşayacak bir köpek istiyorsanız, bu ırklardan birini düşünün. Yetişkin bir köpek edinseniz bile, onunla yıllarca sevgiyi paylaşabilirsiniz.

Uzun Yaşayan 10 Köpek Irkı

Chihuahua diğer adı Şivava ırkı : Bu cins “koltuk altı piranası” olarak ün yapmıştır ama kesinlikle Chihuahua'yı seviyorum. Korkusuz bir doğaya sahip, şımarık ve zekidirler. Bu küçük köpekler genellikle 0,5 ila 2,5 kg ağırlığındadır, ancak bazıları daha büyük olabilir. 20 yıla kadar yaşayabilirler

Dachshund ırkı ; diğer adıyla porsuk köpeği : HL Mencken tarafından “yarım köpek yüksek ve bir köpek ve yarım uzun”olarak ünlü olarak bilinen Dachshund , sadece uzun, düşük vücudu için değil aynı zamanda beyinleri, sadakati ve ömrü için de dikkat çekiyor - 12 ila 17 yıl ve bazen Daha fazla yaşayabilir. Bazı cinslerinin 21 yıl yaşadığı biliniyor. Cins iki boyutta gelir (standart ve minyatür); üç kat tipi (düz, uzun saçlı ve kablolu); ve katı, benekli ve brindle dahil birçok renk ve desen içerir.

 

Pomeranian ırkı : Bu parlak gözlü köpek boyunda küçük olabilir, Spunky ve aktif ve kölelerini mutlu bir gülümsemeyle selamlıyor, etrafındaki en şirin şey olduğunu bilerek güvende. Bu yarım litrelik Spitz ırkıyla 15 yaş ve üstü eğlenceli bir yaşama şansınız var .

Lhasa Apso :Zarif ve onurlu bir köpek veya meraklı ve yaramaz biri tarafından karşılanacak mısınız.Durum ne olursa olsun, adı “Tibet Aslanı Nöbetçi Köpeği” ile, adı Tibet'in anavatanında çevirdiği gibi, uzun ve müreffeh olabilir. Bu cins genellikle en az 12 ila 15 yıl yaşar, nadiren 20 yıl veya daha uzun yaşar.

 

Oyuncak Kaniş : İnsanlar bu köpeklerle dalga geçiyor ve nedenini bilmiyorum. Onlar akıllı, akıllı, akıllı ve sevimli, sevimli, sevimli. Ve onlar çok popülerdirler, sadece sadık oldukları ve eğitilmeleri kolay olduğu için değil, uzun ömürleri nedeniyle ilgi çeken bir ırktır Bir Toy poodle köpeği 14 ila 18 yıl arası yaşayabilir, bazıları 20 yaşına bile girebilir.

Shih Tzu : Çin imparatorlarının yoldaşları olarak yetiştirilmiş olmasına rağmen, Shih Tzus şaşırtıcı derecede dünyaya düşkündür. Köpekler arasındaki bu prens, sadece sevmek ve sevilmek isteyen gerçek bir tatlım. Bazı durumlarda 18 yıl boyunca oynak ve yaramaz arkadaşınız olmasını bekleyebilirsiniz.

Avustralya Sığır Köpeği: Guinness rekorlar kitabının en uzun ömür boyu tutan köpek , 29 yaşında olmak üzere Bluey adında bir Avustralya Sığır Köpeği idi. Bu şaşırtıcı.çünki 12 ila 15 yıl yaşayabileceğini biliyoruz. Bu köpek oldukça zeki ve bazen inatçı bir köpek, yüksek enerji seviyesine sahip.

Cardigan Welsh Corgi : Kendi ana Galler'sindeki “avlu uzunluğundaki köpeği” olarak nitelendiren Cardigan , güçlü bir çalışma isteği ile aktif ve iyi huylu bir köpektir.Corgis tipik olarak 12 ila 14 yıl yaşar ama 17 yıl yaşayanlarıda gördüm.

 

Pembroke Welsh Corgi :Galler'deki Pembrokeshire'de doğan bir hayvan sürüsü köpek ırkıdır. Welsh Corgi olarak bilinen iki ırktan biridir.Kuyrukları yoktur. Diğeri Cardigan Welsh Corgi'dir ve her ikisi de kuzey spitz tipi köpeklerin soyundan gelmektedir. Bu köpekler 12 ila 14 yıl yaşayabilirler.Hatta Bazen 16 yıl yaşayanları olmuştur. 

Podengo Pequeno: Endişelenme; Ben de adını söylemekte zorlanıyorum. Bu küçük Portekizli tazı ırkı köpektir.Uyarlanabilir, enerjik ve eğitilebilir bir ırkttır. Daha da iyisi: 12 ila 16 yıl arasında potansiyel bir ömre sahiptir.


443 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç