Keçi Çiftliği Kurmak İçin Hangi Keçi Irkını Seçmelisiniz

08-10-2019 21:38:46

Keçi Çiftliği Kurmak İçin Hangi Keçi Irkını Seçmelisiniz

Keçi yetiştirmeye karar verdiniz, ancak satın almadan önce ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan bir cinse karar vermelisiniz. Hangi keçi türünü yetiştirmek istediğinize karar vermeden önce kendinize sormanız gereken birkaç soru vardır ;

 

 • Aileniz için süt ve diğer süt ürünleri sağlamak için keçilerinizi yetiştirmek mi istiyorsunuz?

 • Ailenize et sağlayacak veya satabilecek bir hayvan mı arıyorsunuz?

 • Yoksa ticari keçi sütü üretip satacakmısınız ?

 • Keçilerinize ne kadar yer ayıracaksınız?

Bunları cevapladıktan sonra, eve getirmek için bir cins karar vermeye hazırsınız. İşte, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı ırkların bir kısmı:

 

 

Süt Irkı Keçiler

 

 • Saanen Keçisi: Saanenler süt ırklarının en büyüğüdür ve genellikle "süt keçilerinin kraliçesi" olarak kabul edilir. Düşük tereyağı içeriği düşük, günde 4 litreye kadar süt üretme kabiliyetine sahipler. Genellikle beyaz renklidir ve çok yumuşak renklidirler.

 • Anglo Nubian Keçisi : Anglo nubian keçisi uzun kulakları ile kolayca tanınabilir, en popüler süt keçisi ırkından biridir. Sütleri ayrıca yüksek tereyağlı içeriği ile bilinir, bu da sütlerini peynir yapımı için mükemmel yapar. Nubain'lerin yüksek ses çıkarma alışkanlığı vardır.Eğer merkezi bir yerde yaşıyorsanız, komşularınızın bu cinsi seçtiğinizde rahatsız olacağını unutmayın.

 • LaMancha Keçisi : LaMancha'lar orta boy bir keçidir, ayrıca kulakları ile kolayca tanınabilirler ya da bunlardan yoksundurlar.Çok dayanıklı hayvanlardır. Biraz daha yüksek tereyağlı içerikli iyi süt üretimine sahiptir ve peynir ve sabun yapmak isteyenler için iyi bir seçimdir.Soğuk iklimlerde yetiştirilmeye müsaittirler.

 • Alpine Keçisi : Alpine keçisi, birçok farklı renkte gelen, orta ila büyük bir keçidir. Çok dayanıklıdırlar ve çoğu iklimlerde iyi iş çıkarırlar. İyi üreticilerdir ve diğer ırkların yapamayacağı tutarlı bir üretim oranı sunar.

 • Oberhasli Keçisi : İsviçre Alpleri olarak da adlandırılan Oberhasli keçisi, çoğunlukla siyah işaretli kırmızımsı kahverengi bir renktir. Günde 8 litreye kadar iyi süt üretimi ile çok tatlı ve sessiz bir cins.

 

/>

Et Irkı Keçiler

 

 • Boer keçisi : Boer keçi, et için bir keçi istiyorsanız bir numaralı seçenektir. Büyüme ve üreme için bakılmaktadır ve diğer ırklardan daha az sürede sürekli olarak daha fazla kas ve et üretebilirler. Bakımları kolaydır ve sık sık tüketebilecekleri yem miktarına göre et verimi oldukça fazladır.Et için keçi beslemek istiyorum diyorsanız boer keçisi tam size göre..

 • Kiko : Kikos, sertliği ile bilinen bir cins. Tamamlayıcı beslenmeden kilo alabilir ve üreme sağlığı çok iyidir. Her türlü yaşam koşuluna uyarlanabilir şekilde yatağa girdiklerini ve bunlara harcadığınız para için çok miktarda et verdiklerini göstermişlerdir. Kikos, Amerika Birleşik Devletleri'nde nispeten yenidir ancak popülerlik kazanmaktadır.

 • Anglo nubian Keçisi : Anglo Nubian en çok süt kabiliyetleri ile bilinir, fakat aynı zamanda bir et keçisi olma potansiyeline sahiptir. Genelde mal sahipleri, nubianlarını yetiştirir ve süt üretimini yaparlar ve yavru erkekleri et için yetiştirilir.

 

Dikkate Alınacak Diğer Noktalar:

Ve son olarak, lütfen keçilerin sürü hayvanları olduğunu unutmayın. Yalnız mutlu olmayacaklar. Öyleyse, bir tane planlıyorsanız, iki tane planlayın.


576 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç