Kediler Neden Miyavlar

18-07-2021 11:16:14

Kediler Neden Miyavlar

Kediler neden miyavlar? Kedi yavruları aç , soğuk veya korkuttuklarında miyavlarlar. Ancak kediler yaşlandıkça, birbirleriyle iletişim kurmak için uluma, tıslama ve hırlama gibi diğer sesleri kullanırlar. Miyavlama, insanlarla iletişimleri içinde gereklidir

Elbette miyavlama miktarı cinse ve hatta kediye göre değişir. Oryantal ırklar, özellikle Siyam kedileri, harika “konuşmacılar” olarak bilinir, bu nedenle miyavlamayı sevmeyen herkes muhtemelen bu ırklardan uzak durmalıdır.

Ve bazı kediler sadece kendi seslerini duymaktan hoşlanır iken, diğerleri sahipleriyle sohbet etmek istiyor gibi görünüyor. Kediniz istediğinizden biraz daha fazla konuşuyorsa, önce sebebini bulmaya çalışın. Sebebini öğrendikten sonra, kedinizin daha az miyavlaması için çalışabilirsiniz.

Kedim Sürekli Miyavlıyor?

Kediler, ciddi olandan dikkat arayanlara kadar birçok nedenden dolayı miyavlar. İşte bazı sebepler ;

 • Kediniz hasta olabilir . Çok sayıda hastalık, bir kedinin açlık , susuzluk veya ağrı hissetmesine neden olabilir ve bunların hepsi aşırı miyavlamaya neden olabilir. Kediler ayrıca aşırı aktif tiroid veya böbrek hastalığı geliştirebilir , bunlarda önemli faktördür.

 • Dikkat çekmek isterler. Bazı insanların düşündüğünün aksine, kediler yalnız kalmayı pek sevmezler. Kediler genellikle oyun başlatmak, sevişmek veya onlarla konuşmanızı sağlamak için miyavlar. Dikkat isteyen miyavları azaltmak istiyorsanız, bu olduğunda yanıt vermeyi bırakın. Onlara sadece sessiz olduklarında dikkat edin. Ama evcil hayvanınızı görmezden gelmeyin. Her gün onlarla kaliteli zaman geçirin, onlarla oynayın, tımar edin ve onlarla konuşun. Yorgun bir evcil hayvan daha sessiz bir evcil hayvandır.

 • Acıktıklarında miyavlarlar. Bazı kediler, bir ısırık almayı umarak mutfağa her girdiğinde miyavlar. Ve birçok kedi, beslenme zamanlarına yaklaştığında çok sesli hale gelir. Sorununuz buysa, kedinizi ağladığında beslemeyin. Yiyecekleri bırakmak için sessizleşene kadar bekleyin ve miyavlarken onlara ödül vermeyin. Bu işe yaramazsa, belirli zamanlarda açılan otomatik bir besleyici edinin. Ozaman kedicik besleyicide miyavlayacak..

 • Seni selamlıyorum. Birçok kedi, insanları eve geldiğinde ya da evde onlarla yeni tanıştıklarında bile miyavlar. Bu, kırılması zor bir alışkanlıktır, ancak buna sizi görmekten mutlu olduklarını söyleyen bir kedicik olarak bakın.

 • Yalnızlar. Evcil hayvanınız günde çok fazla saat yalnız geçiriyorsa, evcil hayvanınızın hayatını zenginleştirmek için onunla mümkün olduğunca zaman geçirin. Onlara bir kedi evi alın ve oyun için ona oyuncaklar alın ve bu sayede kedinizi oyalamaya çalışın.

 • Stresli bir kedi. Stres yaşayan kediler genellikle daha sesli hale gelir. Yeni bir evcil hayvan veya bebek, eve taşınma veya değişiklik, bir hastalık veya sevilen birinin kaybı, kedinizi bir konuşmacıya dönüştürebilir. Evcil hayvanınızı neyin strese soktuğunu keşfetmeye çalışın ve değişime uyum sağlamasına yardımcı olun. Bu mümkün değilse, kedinizi sakinleştirmeye yardımcı olması için ekstra ilgi gösterin.

 • Yaşlanan kediler. Kediler, tıpkı insanlar gibi, yaşlandıkça bir tür zihinsel karışıklık veya bilişsel işlev bozukluğu yaşayabilir. Yönlerini şaşırırlar ve özellikle geceleri, görünürde bir sebep olmaksızın genellikle ağlarlar. Bir gece lambası bazen kedinizin geceleri yönünü bulmasına yardımcı olabilir ve veteriner hekimler genellikle bu semptomlara yardımcı olan ilaçları reçete edebilir .

 • Üreme yapmak isteyen kediler. Kediniz kısırlaştırılmamışsa, çok daha fazla gürültü duyacaksınız. Dişiler sıcakta, erkekler sıcakta bir dişinin kokusunu aldıklarında ulular. Her ikisi de birlikte yaşamak çıldırtıcı olabilir. Evcil hayvanınızın kısırlaştırılması veya ona uygun bir eş bulmanız bunu önleyecektir.

Kedim Çok Miyavlıyor Ne Yapmalıyım

 • Sorun olmadığından emin olmadan görmezden gelmeyin. Miyavlamayı ödüllendirmek istemeseniz de, bazen kediler iyi bir nedenle miyavlarlar - çöp kutularına ulaşamazlar, bir odaya hapis olmuşlardır, su kabı boştur. Güvenle görmezden görebileceğiniz bir şey mi yoksa hemen düzeltilmesi gereken bir sorun mu olduğunu belirlemek için miyavladıkları zaman onları kontrol edin.

 • Bir kediyi miyavladığı için cezalandırmayın. Kedilere vurmak, bağırmak ve su püskürtmek, uzun vadede miyavlayan bir kediyi susturmak için nadiren işe yarar, ancak tüm bu eylemler kedinizin size güvenmemesine ve hatta sizden hoşlanmamasına neden olur.

 • Pes etmeyin. Kediniz miyavlayarak istediğini elde etmeye alıştıysa, çalışmayı bıraktığında daha fazla ve daha yüksek sesle miyavlayacaktır. Başka bir deyişle, muhtemelen iyileşmeden önce daha da kötüleşecek. Sessiz davranışı ödüllendirmeye ve miyavlamayı görmezden gelmeye devam edin, sonunda fikri anlayacaklardır.


12 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç