Su Ejderhası Nasıl Bakılır

18-07-2021 18:20:10

Su Ejderhası Nasıl Bakılır

SU EJDERHASI BAKIMI

Doğu

Doğu Su Ejderhası, Queensland deki Cooktown Da, Yeni Güney Galler ve Doğu Victoria'da bulunur. Bilinen iki form vardır. Doğu ve Gippsland. Gippsland formu yalnızca Victoria'nın Gippsland bölgesinde bulunur ve renk ve boyut açısından oldukça farklıdır. Doğu Su Ejderhası diğer ejderhalarla karşılaştırıldığında oldukça uzun ömürlüdür, yaklaşık 25 yıllık bir ömre sahiptir. Boyları 1 metreye kadar büyüyebilirler.

Su Ejderhası Bakım Yeri

Su ejderhaları, yüzmek için geniş bir su alanına ve uygun mobilyalara sahip çok büyük muhafazalara ihtiyaç duyar. Melamin tarzında onlara yüzmeleri için büyük bir su kabı sağlamanız gerekecek. Gerekirse bu amaç için özel olarak küçük balık tankları yapabilirsiniz. Muhafazanızın zarar görmemesini sağlamak için melamin muhafazanın alt kısmının su geçirmez olması gerekecektir. Bir akvaryum veya havuz kullanıyorsanız, kertenkelenize yeterli su ve kuru alanlar sağlamanız gerekecektir. Su ejderhaları sıklıkla suda salgılandığından, suyunuzun düzenli olarak değiştirilmesi gerekecektir. Yetişkinler olarak Su Ejderhaları mümkün olduğu kadar büyük bir muhafazaya ihtiyaç duyacaktır. Minimum olarak 2700mm x 750mm tavsiye edilir. Ayrıca yetişkin olduklarında açık havada kuş kafesi tarzı muhafazalarda tutulabilirler. Gençler olarak, onları daha küçük bir muhafaza içinde tutabilir ve ejderhanız büyüdükçe yeri büyütebilirsiniz.

Su Ejderhası Kafes Sıcaklığı

Çoğu kertenkelede olduğu gibi, su ejderhanız da iyi bir sıcaklık gradyanı gerektirecektir. Sıcak uçta 35 santigrat derece ve soğuk uçta 25 santigrat derece veya altı idealdir. Tankınız çok soğuksa ejderhanız yemek yemez ve çok sıcaksa aşırı ısınabilir ve ölebilir. Kızılötesi küre gündüz lambaları ve seramik küreler uygundur. Muhafazasındaki sıcaklıkları her zaman izlediğinizden emin olun. Sıcak uçta ve soğuk uçta bir termometre, tüm kertenkeleler için önerilen bir uygulamadır.

Gippsland

AYDINLATMA

Su Ejderhaları kaliteli bir UVB küresi gerektirir. UVB ışığı, ejderhaya kemik gelişimi için gerekli bir vitamin olan D vitamini sağlar. UVB ve ürettiği D vitamini olmadan kemikler büyümeyecek veya güçlenmeyecek ve ejderha gereksiz, yavaş ve acılı bir ölümle ölecektir. İyi kalitede bir 5.0 UVB küre önerilir ve günde 10-12 saatlik bir gün ışığı döngüsünde olmalıdır.

Su Ejderhası Nasıl Beslenir

Cırcır böcekleri ve/veya hamamböcekleri Günlük olarak beslenmeli ve haftada en az 3 kez Kalsiyum  tozu ve ayrıca haftada bir multivitamin tozu ile tozlanmalıdır . İpek böcekleri  ve un kurtları da tavsiye edilir, çünkü bu özel un kurdu türü, kertenkelenin midesine ulaşmadan önce ölmesini sağlayan yumuşak bir kabuğa sahiptir.

Su Ejderhaları için çok büyük böceklerle beslemek de tehlikeli olabilir, bu nedenle yiyecekleri böcekleri daha küçük olmasına özen gösterin. Daha küçük kaplardaki cırcır böcekleri sayılarla değil ağırlıkla satılır, bu nedenle daha büyük satın almak daha küçük satın almaktan daha ekonomik değildir. Meyve ve Sebzeler de düzenli diyetlerinin bir parçası olarak sunulmalıdır. Bazı favori meyveler arasında muz, çilek, mango, ahududu ve yaban mersini bulunur. Birçok sebzeyi yumuşak oldukları ve ağızlarına sığabildikleri sürece kabul ederler. Parçalama, sert sebzeleri beslemeye yardımcı olmanın iyi bir yolu olabilir. 


18 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç