Köpeklerin Yaşam Süresi

18-07-2021 19:15:53

Köpeklerin Yaşam Süresi

Köpekler genellikle 10 ila 14 yıl arası yaşam sürerler.Bazı cinslerde bu daha aşağı olabilir.Küçük ırk köpekler daha uzun yaşarlar.Sizin için bazı köpek cinslerinin ortalama yaşam sürelerini sıraladık.
 

 

 


 

 

Yorkshire Yaşam Süresi
 

Yorkies ortalama 14 ila 16 yıl yaşar. Bu alıngan teriyerlerin görünümünün sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu popüler cins günümüzde sıklıkla şımartılırken, insanlar atalarını fare avlamak için kullandılar. Küçük köpekler, büyük ırklardan çok daha uzun yaşama eğilimindedir. Büyük köpekler daha hızlı yaşlanır. 

 

Toy Poodle Yaşam Süresi

Kıvırcık saçlı toy poodle büyük veya küçük olabilir. Çoğu oyuncak boyutunda olanlar 14 ila 16 yıl yaşar ve daha büyük standartlar yaklaşık 11 ila 13 yaşar. 

 

Maltese Terrier Yaşam Süresi

Ortalama 12 ile 15 yıl arasında bir ömre sahip olan bu zarif cins, 28 asırdır ortalıkta dolaşıyor. Eski Mısırlılar köpeklere tapmış olabilir ve Yunan ve Romalı filozoflar onlar hakkında yazmıştır. Uzun, ipeksi beyaz saçları ve nazik tavırlarıyla Maltalıların da bir zamanlar fare avladığına inanmak zor.

Minyatür Schnauzer Yaşam Süresi
 

Sadece 30 ila 35 cm boyunda, minyatür Schnauzer'ler, tipik olarak 12 ila 14 yıl yaşayan sağlam, kaslı köpeklerdir. Cins, uzun yaşama ve çocukları sevme eğiliminde olduğundan, aile hayvanları için harika bir seçimdir. Bu köpekler kanlarındaki yüksek yağ seviyeleri nedeniyle pankreatite yatkın olabilir, bu nedenle özel bir diyete ihtiyaçları olabilir.

Boston Terrier Yaşam Süresi

Bu akıllı küçük gösterişli köpekler oynamayı sever. Genellikle yaklaşık 14-15 yıl yaşarlar. Kocaman gözleriyle seni kendine çekebilirler ama bu köpeklerin korunmaya ihtiyacı var.Çünkü Toza,güneşe ve güneşe karşı savunmasızdırlar.

Shih Tzu Yaşam Süresi

20. yüzyıla kadar Batı dünyasında neredeyse bilinmeyen shih tzu, Çin'in Ming Hanedanlığı döneminde kraliyet ailesinin favorileriydi. Bu cesur küçük büyücüler genellikle 11 ila 14 yıl yaşarlar. Cilt tahrişleri dışında pek sağlık sorunları yoktur.Bu köpeklerde toza, güneşe ve rüzgara karşı savunmasız olabilirler. 

daksund

Dachshund ( Sosis ) Yaşam Süresi
 

Sevimli "sosis köpeklerine" kim karşı koyabilir? Uzun tüylü, tel tüylü veya pürüzsüz, bu oyuncu yavrular genellikle 12 ila 14 yıl yaşarlar. Orta Çağ'da Almanlar dachshundları avlamak için kullandılar. Uzun, alçak bedenleri, porsuk yuvalarına dalmak için mükemmeldi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

beagle

Beagle Yaşam Süresi

Beagle'lar meraklı, akıllı ve sizi eğlendirmek için garantilidir. Bu sevimli, vokal ırk yaklaşık 12 ila 14 yıl yaşar. Harika koku alma duyuları ile yemek yemeyi severler, bu yüzden beagle'ınızı aşırı beslememeye dikkat edin. Fazla kilolar herhangi bir köpeğin ömrünü kısaltabilir.

 

Shetland Çoban Köpeği Yaşam Süresi

Çiftçiler, İskoçya yakınlarındaki Shetland Adaları'ndaki hayvanları gütmek için bu köpekleri yetiştirdi. Küçük boyutları nedeniyle diğer köpeklere göre daha az yediler ve daha uzun yaşadılar. Bugünün Shetland Çoban Köpekleri genellikle 12 ila 14 yıl yaşar. Bu cins, körlüğe yol açabilen kalıtsal bir hastalık olan kömür ocağı gözü ve insanları da etkileyen bir kan pıhtılaşma bozukluğu olan Von Willebrand's gibi göz sorunlarına daha yatkındır.

 

Labrador Yaşam Süresi

Laboratuarlar Amerika'daki en popüler ırktır. Neyse ki, aynı zamanda uzun bir süre yaşayan daha büyük boyutlu bir türdür - ortalama olarak 10 ila 12 yıl yaşarlar. Labrador oynamayı sever, bu yüzden sizi de genç tutabilirler! Diğer büyük köpekler gibi, ağrılı olabilen kalça sorunlarına eğilimlidirler. Bu yüzden köpeğinizin yaşlandıkça dikkat edin. Ekstra ağırlık sorunları daha da kötüleştirebilir, bu nedenle köpeğinizi zayıf tutun.

chihauhau

Chihuahua (Şivava)Yaşam Süresi

Tanınmış en küçük cins olan Chihuahua, köklerini 9. yüzyıla kadar takip eder. Ataları Orta Amerika halkı tarafından sevildi. Güçlü akarlar 14 ila 18 yıl kadar yaşar. Sıcak iklimlerde yetiştirilen Chihuahua'lar soğukta pek başarılı olmazlar. Küçük boyutları göz önüne alındığında, genç, aktif olup çocuklar için doğru cins olmayabilirler.

boksör

Pug Yaşam Süreleri
 

İri gözleri ve düz burunları ile puglar en komik yüzlere sahiptir. Ortalama 12 ila 15 yıl yaşarlar, bu nedenle uzun süreli bir ilişkiye hazır olun. Puglar sıcakta pek başarılı olmazlar ve büyük tüy dökücülerdir. Ayrıca, dikkatli olmazsanız bu hevesli yiyiciler şişmanlayabilir. Fazla kilonun sağlık sorunlarını daha da kötüleştirebileceğini unutmayın.


29 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Yorumlar
Son Eklenen İlanlar
Yavru Safkan Morkie
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Sfkan İtalian Cane Corsa
0 TL
Yavru Sfkan
Yavru Safkan Akita İnu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Cow Cow
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Chiuhuahua
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Shih Tzu
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan İngiliz Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan French Bulldog
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Toy Poodle
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan English Cocker
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pekinez
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pomerian
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pug
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Yorkshier
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Rotwiller
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Pinscher Minyatür
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Husky
0 TL
Yavru Safkan
Yavru Safkan Golden Retriver
0 TL
Yavru Safkan
sayaç