ÜRETİCİDEN İLK KAN-KILAVUZDA ATAKS- LOHMAN-KÜMES KURULUM


1568388431_17.png
24 TL

İSTANBUL / ÇATALCA / İZZETTİN MAH.

İlan No
238

İlan Tarihi
13-09-2019

Satış Türü
Ücretsiz Sahiplendirme

Yaşı
3 - 6 Ay

Cinsiyet
Dişi

Kimden
Sahibinden

ANKARA TAVUK VE ÇADIR
Üyelik Tarihi : 13 Eylül 2019
Tel :

Güvenlik İpuçları Güvenlik İpuçları

İlgilendiğiniz evcil hayvanı teslim almadan ödeme yapmayınız. Bu gibi sorunlardan petmex sorumlu değildir.

İlan Açıklaması

Sayın Müşterimiz..

Çağdaş yaşamı yakalamaya çalışırken ekonomik olarak zorlandığımız bir dönemde ek iş olarak organik yumurta işi yapmak isteyenlerin yanısıra bunu sürekli iş haline getiren girişimcilerimize yardımcı olmak için burdayız..

Firmamız 30 yılı aşkın süredir tavuk ve sektör ürünlerinde kalite ve hijyen yönünden siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 Tavuk, Yumurta, Yarka ve kümes envanter sektörlerinde alışılagelmişin dışında, üretimin her anında kontrol ve bakımı elden bırakmadan, ürünlerimizi en üst kalitede sizlere sunmayı amaç edinmiştir.

Firmamızda calışan tüm personelimiz alanında uzmandır. Nakliyat araçlarımız ürünleri taşımak için gerekli tüm donanıma sahiptir. Şoförlerimiz ve yolculuk esnasında yardımcı personelimiz hayvan taşımacılığının hassasiyeti içerisinde eğitim verilmiştir. Üretim, kesim, sağlık kontrolü, nakliye alanlarında son teknoloji ürünler kullanmakta olan firmamız dünya çapında sektör fuarlarını ziyaret ederek katılımcı olmakta ve yeni pazarlara açılmaktadır.

Firmamız bünyesinde bulunan 4 adet veteriner hekim ve 100 civarı stajyer veteriner fakültesi öğrencileri kontrolünde büyütülen yarkalarımız, belirlenen aşı prgramları eksiksiz gerçekleştirmektedir. Son aşı 4’lü karma,VEBA ve çiçek aşısını sevkiyat öncesi araç yükleme sırasında 2 adet göğüs ve 1 adet kanat altı uygulaması ile yapmaktadır. Aşıların seri numaralarının olduğu resmi belgeler, veteriner hekimlerimizin ıslak imzaları ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

 merkezimiz Ankaradadır.

Ankaranın  bir çok ilçesinde ve  Konyada, yarka üretimi faaliyeti gösteren firmamız, bölgesinde üretici pozisyonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının üretim iznine sahip ilk firmadır. Bakanlığın belirlemiş olduğu prosedür ile üretimini yapan firmamızın aylık yarka üretim kapasitesi 150.000 adettir. Lohman Brown ( Kahverengi ) ve Ataks ( Siyah ) tavuk ırklarının 1.kan orjinal üretimini yapmaktayız. Bakanlığın ön gördüğü aşı programı tüm kümeslerimize firmamız bünyesinde bulunan veteriner hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Firmamıza ait nakliye araçlarımız ile kapınıza kadar teslimat yapılmaktadır. Türkiyenin 81 iline gönderim yapılmaktadır.

Salma olarak yayılacak olan tavuklarda gaga kesimi yapılmamaktadır. Gagasının kesmeme sebebimiz ise, yayılım sırasında yeşillik ve böcek vs gibi dışarıdan alabileceği besinleri daha rahat tüketmesidir. Gaga dağlamamızın sebebi ise, tavukların kan(kırmızı) alerjisi olması ve görüldüğünde gagalama yapmasıdır. Bunun olmamasını istediğimizden gagalar hafif bir şekilde dağlanma yapılır...

Sevkiyat için arabalara yüklenirken yaptığımız son aşılar esnasında arzu ederseniz yanlarında bulunabilirsiniz.. arzu ederseniz son videolarını ya da resimlerini size atabiliyoruz.. size söz verdiğimiz gibi kaç haftalık dediysek o haftada malınızı teslim ediyoruz.. süpriz yok.. 

folluk.. 6 tavuğa 1 adet folluk gerekir.. kümes 1 m2 ye 7 adet üzerinden hesaplanır.. 500 adet tavuk için 70 m2 lik kümes gerekir..

Ayrıca kümes ekipmanlarını da hizmetinize sunuyoruz.. kapıda ödemeyle 3 günde teslimatı sağlıyoruz..

ATAKS TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:21-22 Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar. Günde 110 – 130 gram arası yem yemektedirler. 1 Tavuk yılda 260_280 arası yumurta vermektedir.

LOHMAN BROWN TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:19-20. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar. Günde 110– 120 gram arası yem yemektedirler. 1 Tavuk yılda 300 – 330 arası yumurta vermektedir. tavuk 6 aylığa kadar yumurtası.. 42 gr ile.56 gram arasında değşir. 6-9 aylık ise yumurta büyüklüğü 57 gr.ile 67 gr arasında değişir.. eğer tavuk 9 aylıktan büyükse..67 gramdan 90 grama kadar ağırlıkta değişmektedir.

Firmamız bünyesinde yaptırılan çadır kümes kurulumu izocamlı,izalasyonu tam, anti bakteriyel özellikli,nano teknolojisiyle üretilmiş,alev yürümez uv ışık filtreli ve paslanmaz demir ile yapılmaktadır.. çadırın içerisinde otomatik nipel suluk,otomatik yemlik,manuel suluk ve yemlik.. kümesin büyüklüğüne göre hesaplanıp fan kurulumu ona göre düzenlenmektedir.. Branda aksamı 5 Demir aksamı 10 yıl garantilidir. Alt zemine kilit parke yada beton yapılması hem temizlik ve sağlık hemde sağlamlık açısından tercih sebebidir. sonrasında kurulum için randevü almanız gerekmektedir. yaklaşık 10 gün içinde kurulumu gerçekleştirmekteyiz..sonrasında 3 gün içerisinde de tavuklarınızı teslim ediyoruz.

Ofis ziyareti için,Firmamız çalışanları ve satış temsilcilerimiz ile görüşerek randevu almanız önemle rica olunur. Ziyaret tarihinden 1 gün önce tekrar haber vermeniz ve randevuyu kontrol etmeniz önemle duyurulur..

Anlayışınız için teşekkür ederiz.


218 Kişi Tarafından Görüntülendi.
Benzer İlanlar
Son Eklenen Pet Haberleri
Doberman Özellikleri ve Bakımı
Doberman özellikleri nelerdir. Doberman köpeklere nasıl bakılır ve doberman köpeği genetik hastalıkları bu yazımızda.. ...
Scottish Fold Özellikleri ve Bakımı
Scottish Fold kedisi özellikleri neler ? Scottish Fold kedilere nasıl bakılır ? Scottish Fold nasıl beslenir Hepsi petmex sayfamızda...
Dişi Köpek Mi Erkek Köpek Mi
Bir köpek beslemek istiyorsunuz ama hangi cins köpek besleyeceksiniz karar veremediniz.Hangi cins köpeği beslemekte karar veremiyorsanız yazımıza göz atın...
Yavru Kedi Bakımı Nasıl Yapılır
Yavru kedi bakımı ve yavru kediler nasıl beslenir.Annesi ölen yavru kedilere nasıl bakılır.Adım adım yavru kedi bakımı rehberi ...
Maltese Terrier Köpeği Özellikleri ve Bakımı
Maltese Terrier cinsindeki köpeklerin geçmişi çok eski zamanlara dayanır. Öyle ki milattan önce 500’lü yıllara ait olan bir amforanın üzerinde bu ırktan bir köpeğin resminin olduğuna ...
sayaç