Hayvanlar Alemi İlan Kuralları

İlan Verme Kuralları – Hayvanlar Alemi

 1. İlan verebilmek için Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanunu ile belirlenen şart ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

 2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilgili hayvan hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

 3. Bireysel üyeler evcil hayvanlar kategorisinde ücret belirterek ilan girişi yapamazlar.

 4. Kurumsal üyeler evcil hayvanlar kategorisine kesinlikle ilan girişi yapamazlar.

 5. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar ilan konusu hayvana ait olmalıdır.

 6. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (renk, cins v.b.) doğru bilgiler yer almalıdır.

 7. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri yer almamalıdır.

 8. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır.

 9. Petmex.net’de bir hayvana ait sadece bir ilan verilebilir.

 10. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar yeni baştan girilmesi ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin bu ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.

 11. Aynı cinste, cinsiyette ve yaştaki evcil hayvanlarda erkek için ayrı, dişi için ayrı ilan verilmelidir. Örnek: 6 adet Golden yavrusunun 2’si erkek 2’si kız ise, 2 erkek yavru için bir ilan girişi ve diğer 2 dişi için ayrı ilan girişi verilmesi gerekmektedir.

 12. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.

 13. Ücretsiz olarak ilan girişi yapılarak aşı ve bakım masrafı istenilmemesi gerekmektedir.

 14. "Satışı yapılan hayvanlar için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.

 15. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.

 16. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.Sadece evcil hayvanına eş arayan üyeler bu şekilde ilan verebilir.

 17. Evcil hayvanlar kategorisinde yeni bir yuva bulunan diğer kategorilerde ise satışı yapılan hayvanlarla ilgili ilanlar yayından kaldırılmalıdır.

 18. İlan verme aşamasında, ilana ait petmex.net tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. petmex.net hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, belirlediği kriterlerde zaman içinde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.

sayaç